Marijas Montesori pedagoģiskās sistēmas devīze ne velti skan: "Palīdzi man izdarīt to pašam". Pati Marija savās grāmatās ir rakstījusi par to, ka bērns var daudz, neraugoties uz savu mazo vecumu, ja vien pieaugušie viņam sniedz šādu iespēju. Viņa uzskatīja, ka galvenais pieaugušo uzdevums – radīt speciāli pielāgotu vidi (ne tikai bērnudārzos, bet arī mājās).
Tas nozīmē, ka apkārtējai videi jāatbilst bērna vajadzībām: daudz kustēties, aiztikt ar rociņām, pētīt un piedalīties mājas darbos (piemēram, bērnam jāļauj apliet istabas augus). Bet bez visa tā, arī vecākiem ir jārūpējas par to, lai bērnam būtu pietiekami daudz brīvības izmantot vides radītos apstākļus. Montesori bija pārliecināta: "Cilvēks nevar būt brīvs, ja viņš nav patstāvīgs. No jaunās paaudzes mums jārada stipri cilvēki, bet par stipriem cilvēkiem mēs saucam patstāvīgus un brīvus cilvēkus."
Pilnvērtīga bērna attīstība iespējama tikai tad, kad viņam ir sniegta iespēja iepazīt apkārtējo pasauli. Bet tam ir nepieciešama brīva kustēšanās, saprātīgas robežas un cieņa pret mazo personību. Taču mūsu pasaule ir radīta pieaugušajiem, un bērniem bieži vien ir grūti tai pielāgoties. Kā bērnam palīdzēt kļūt daudz patstāvīgākam un iegūt pārliecību par savām darbībām? Lūk, "Ihappymama" piedāvā 10 Montesori piedāvātas aktivitātes no bērna skatpunkta, kas viņiem tik ļoti nepieciešamas, lai taptu par patstāvīgiem cilvēciņiem!