Kādēļ gan pirkt jaunas mantas, ja bērnam to jau ir vesels lērums, turklāt ar vairumu no rotaļlietām ķipars nemaz nespēlējas? Naudu taču var ieguldīt arī lietderīgākos pirkumos. "Letidor" veidotāji min vairākus iemeslus, kāpēc ar rotaļlietu pirkšanu nevajadzētu pārlieku aizrauties.
Kur tavs zaķītis? Mammu, kāds zaķītis?
Droši vien katrā ģimenē reiz pienāk brīdis, kad rotaļlietu ir tik daudz, ka tās vairs nav kur likt. Turklāt bērns spēlējas tikai ar dažām – savām mīļākajām – mantām, bet pārējās – kaut vai iesāli! Bērns pat neatceras visas mantas, kas viņam ir. Kādēļ gan pirkt jaunas, ja atvasei jau nepietiek laika parotaļāties ar visām esošajām? Un kur jūs liksiet visu šo mantu lērumu, ja tas vēl turpinās pieaugt?
Padoms. Lai pa istabu nemētātos daudz lieku mantu un rotaļlietas bērnam neapniktu, daudzi vecāki liek lietā šādu triku – novāc daļu mantu un noliek, piemēram, uz skapjaugšas, bet pēc kāda laika šīs rotaļlietas atkal, kā saka, ielaiž apritē, tajā pašā laikā tās, ar kurām mazais jau labu laiku spēlējies, novācot no acīm. Šādi mainot rotaļlietu klāstu, iespējams panākt, ka mantas bērnam neapnīk, un visu laiku ir sajūta, ka viņš spēlējas ar kaut ko jaunu. Ne velti ir teiciens – viss jaunais ir labi aizmirsts vecais!
Labāk nopirkt ko lietderīgu vai aizbraukt ceļojumā
Parēķini, cik daudz naudas pagājušajā mēnesī iztērēji rotaļlietās un citās izklaidēs bērnam. Ja vismaz daļu šīs summas katru mēnesi būtu atlikusi krājkasītē, varbūt jau sanāktu jauns ledusskapis vai ceļojums visai ģimenei.
Padoms. Mācies plānot ģimenes budžetu un neizšķied pārāk daudz naudas par rotaļlietām, no kurām liela daļa bērnam jau pēc īsa brīža nebūs vajadzīgas! Labāk atliec naudu visas ģimenes braucienam uz Disnejlendu.
Meitai radiovadāms auto nav vajadzīgs
Padoms. Pērc bērnam rotaļlietas, ko viņš pats grib un prasa! Neuzspied to, kas tev liekas labāks. Pretējā gadījumā, kad atvase izaugs un nodibinās ģimeni, viņš saviem bērniem kaudzēm vien pirks mantas, pēc kurām pats alcis bērnībā. Nevis tās, ko bērni patiesībā gribētu.
Putekļusūcējs ir labāks putekļu savācējs
Kurš gan noliegs, ka mīlīgāki par vienu plīša lācīti var būt tikai divi plīša lācīši? (Iespējams, jūsu favorīti nav lācīši, bet kādi citi mīkstie zvēriņi.) Pēc vairākus mēnešus ilgas spēlēšanās mīkstā mantiņa parasti stipri nosmērējas, bet pēc mazgāšanas vairs neizskatās tik simpātiska, kā bija iepriekš.
Pat ja plīša mantiņa lielākoties stāv plauktā, to pēc dažiem mēnešiem vairs nevar nosaukt par tīru – mīkstajām rotaļlietām piemīt nelāga īpašība uzvākt putekļus.
Padoms. Nepērc bērnam daudz mīksto mantu, un piekodini to nedarīt arī radiniekiem. Lai mazajam ir daži pūkaini mīlulīši, vairāk gan nevajag. Putekļi lieliski var uzkrāties arī uz skapjaugšas.
Bērns nemāk priecāties
Jāpiebilst, ka psihologi uzskata – daudz mantu bērnam nenāk par labu, jo liels rotaļlietu klāsts traucē bērnam pievērsties rotaļai ar kaut ko vienu – bērns grābj te vienu mantu, te citu, bet rotaļa īsti nesanāk. Tas ir iemesls, kāpēc bērns ātri zaudē interesi par esošajām mantām un atkal prasa kādu jaunu.
Padoms. Jaunu mantu pirkšanas vietā velti bērnam vairāk laika un uzmanības! Necenties nopirkt sev vairāk brīva laika, iegādājoties bērnam kārtējo krāmu.