Visapkārt pēkšņi ir pārāk daudz nīkuļu. Uzņēmējs Rozenvalds par mūsdienu vīriešiem, sievietēm un cieņu
Foto: Анджей Гавриш
Runājot par īstiem džentlmeņiem, kā likums, domājam par sen pagājušiem laikiem. Lūk, viņi, slēpjot acis aiz cilindriem, dziļdomīgi un skumji raugās uz pasauli no pusgadsimta laikā nodzeltējušām Sesila B. Hārtlija sarakstītās "Džentlmeņa etiķetes un pieklājības rokasgrāmatas" lappusēm. Bet lūk – mūsdienu realitāte, kurā lielākā daļa sieviešu sajūsminās, ja vīrietis viņām pasniedz mēteli vai atver automašīnas durvis. Un ja agrāk ar vārdu "džentlmenis" apzīmēja augstdzimušu, labi audzinātu un līdzsvarotu vīrieti, tad tagad, runājot par vairumu stiprā dzimuma pārstāvju, šo jēdzienu var izmantot ja nu vienīgi burtiskā tulkojumā (gentle – maigs, man – vīrietis; ang.) Bet, protams, pastāv arī izņēmumi – tādi vīrieši, kuriem gods un lepnums ir vairāk nekā vārdi.

Vīriešu friziersalonu tīkla "Wood Religion" īpašnieks Edgars Rozenvalds sarunā ar "Delfi" atklāj, kas, viņaprāt, ir galvenā mūsdienu vīriešu problēma, kā arī dalās savās pārdomās par cieņas un attiecību tēmu.

Šķiet, te laiks ir apstājies tajā burvīgajā periodā, kad uzvalks vīrietim bija elegances spicē, bet īsti džentlmeņi salonā iegriezās ne tikai "pielīdzināt bārdu", bet arī pārspriest savas vīriešu darīšanas un vaļaspriekus ar līdzvērtīgiem sarunu biedriem. Kurš gan būtu domājis, ka tradicionālie angļu bārberšopi jeb bārddziņu saloni tik organiski ierakstīsies konservatīvo latviešu mačo dzīves stilā? Edgars Rozenvalds uzskata, ka vietējiem stiprā dzimuma pārstāvjiem jau sen bija vajadzīgs šāda veida stimuls, lai attīstītos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!