Kā bērnu iemācīt mīlēt dzīvi: deviņi psihoterapeites ieteikumi
Foto: Shutterstock
Visbriesmīgākais, kas var notikt ar vecākiem – pazaudēt savu bērnu. Mums, vecākiem, nav pa spēkam ietekmēt daļu nelaimes gadījumu un neārstējamu slimību, taču viens, no kā mēs savas atvases varam pasargāt, tā ir pašnāvība, "Parents" uzsver psihoterapeite Marija Merolajeva.

Ārste norāda, ka "Google" meklētājā visai bieži tiek ievadīti vārdi "pašnāvību veidi", un dažādi statistikas dati apliecina, ka pašnāvība kā "slepkava" ierindojas otrajā vietā starp 15–24 gadu vecu jauniešu nāves gadījumiem.

Arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītāja, daktere Laura Ķevere norāda, ka pusaudžu vecumā depresīvo traucējumu gadījumā priekšplānā nereti izvirzās pašnāvības nodomi un mēģinājumi, izziņas procesu gausums - pēkšņas problēmas ar mācībām, atmiņu. Par pusaudžu depresijas īpatnībām, kuras neievērotas, var novest pie ļoti smagām sekām, plašāk lasi šeit, bet tupinājumā piedāvājam nedaudz pozitīvāku skatu jeb ieteikumus, kā bērnam mācīt mīlēt dzīvi. Tos iesaka Merolajeva, uzsverot, cik svarīgi ir vairāk runāt par to, kā novērst pusaudžu depresiju izplatību, kā attiekties pret dzīvi, ka realitātē nav kā datorspēlēs, kad nospiežot vienu klaviatūras pogu, tu vari visu sākt no gala.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!