ģimene zīdainis bērns
Foto: Shutterstock

Mūsdienās daudziem šķiet, ka kļūšana par vecākiem ir gluži vai automātisks vai iedzimts process. Ja tev ir piedzimis bērns, tad tu automātiski zini, kā par viņu rūpēties, kā viņu audzināt un jūties laimīgs ar šo lomu. Bet tā gluži nav. Vecāku loma, tāpat kā viss pārējais, ir jāiemācās. Sieviete to dara vienā veidā, bet vīrietis varbūt diezgan atšķirīgā veidā, uzsver Diāna Zande, psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu mamma.

Zande patlaban piedalās vecāku programmā "Augošai Latvijai vecāku skola", bez maksas lasot lekcijas visā Latvijā. Piedāvājam vienu no Zandes lekciju tēmām – par to, kā sieviete kļūst par mammu, bet vīrietis – par tēti. Citas tēmas un mazus speciālistes sagatavotus video vari atrast šeit.

"Mūsu kultūrā sievietēm ir plaša pieredze, kā sieviete audzina bērniņus. Mēs redzam, kā to darīja mūsu mammas, vecmāmiņas. Sieviete – mamma, tas mums ir pierasti. Bet vīrietis – tētis, tas ir pēdējo gadu desmitu jaunievedums. Mūsdienās no tēva gaida, ka viņš būs ne tikai prasmīgs bērna autiņbiksīšu nomainītājs, bet arī iejūtīgs tētis un partneris, būs klāt ģimenes svarīgajās norisēs un, protams, atcerēsies nopelnīt naudu. Bet, kā tad lai tēvs to iemācās? Uz savas pieredzes kļūdām, uz mēģinājumiem un neizdošanās," lekcijā atzīst Zande.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!