Ilgstoši aizcietējumi mazam bērnam. Vai psiholoģiska vaina?
Foto: Shutterstock
Nereti bērniem tiek novērota kāda uzvedības maiņa vai pat slimība, kurai iemeslu nevar atrast nedz ārsti, nedz vecāki. Tomēr, pameklējot pamatīgāk, bieži vien nākas atzīt, ka izmaiņas bērna uzvedībā vai kādas slimības parādīšanās visai cieši jāsaista ar mazā psihoemocionālo stāvokli, ko, savukārt, var ietekmēt gan situācija ģimenē, gan, piemēram, bērnudārza gaitu sākšana. Lūk, kāda mamma taujā pēc psiholoģes padoma saistībā ar meitas ilgstošiem aizcietējumiem, kuriem ārsti nav atraduši iemeslu!

"Jautājuma risināšana ir ieilgusi un netiekam galā. Lieta tāda, ka meitai (2,5 gadi) aptuveni septiņus mēnešus ir aizcietējumi. No gada vecuma meita iet uz podiņa (lielos darbus dara tikai tur). Bijām vairākas reizes Bērnu slimnīcā pie gastroenterologa, mēģinājām risināt situāciju ar dažādiem medikamentiem. Pašā sākumā šie aizcietējumi bija gremošanas sistēmas izraisīti, ko ātri izdevās novērst, taču nekādi nevaram dabūt regulāru vēdera izeju, arī gastroenterologs apstiprina, ka "bērns aiztur kaku" un mums nākas regulāri taisīt klizmu.

Es un arī tētis esam izmēģinājuši visas iespējamās pierunāšanas metodes, ļoti reti sanāk pierunāt un tad atkal ir pauze. Pati atbild, ka nepatīk kakāt, negrib kakāt, baidās no kakāšanas. Ar dakteres ieteikumu mēģināju palielināt vēdera izejas regulējošā medikamenta devu un tas mums beidzās tā, ka bērnu dārzā piekakāja gultu, par ko ļoti bēdājās. Vairs neesmu mēģinājusi dot lielāku devu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!