Foto: PantherMedia/Scanpix
Obligātā bērnu vakcinēšana mēdz raisīt divējādas sajūtas – it kā neviens no vecākiem nevēlas, lai mazais saslimtu ar kādu nopietnāku slimību, tomēr arī pošu blakusparādības var būt visai nopietnas. Pēdējos gados arī Latvijā pieaug to vecāku skaits, kuri atsakās bērnus potēt vai arī piekrīt tikai atsevišķu vakcīnu ievadīšanai, par ko, savukārt, trauksmi ceļ mediķi. Lūk, kāda mamma vērsās pēc padoma saistībā ar meitiņas uzvedību pēc kompleksās potes saņemšanas! Atbildi sniedz psiholoģe, kura ikdienā strādā ar konsultēšanu tieši pēcdzemdību laikā un zīdaiņu aprūpē.

"Esam vecāki četrus mēnešus vecai meitiņai, pirmais bērns, dzemdības standarta, grūtniecība plānota, gaidīta, mierīga. Meitiņa nekad nav bijusi liela raudātāja vai negulētāja, pirmie divi mēneši pagāja mierīgi, lai gan mēdza sāpēt vēders, bija izteikts moro reflekss* (uz nakti tinām bērnu autiņā līdz divu mēnešu vecumam). Moro reflekss izzuda, un iemiegot meitiņa vairs neknosījās un nesvaidījās rokām. Naktīs modās reizi paēst un sutināja līdz rītam, diendusas gulēja labi, gan ratos, gan gultiņā. Iemiegot gan vienmēr vajadzēja vecāku klātbūtni.

Pēc kompleksās potes divu mēnešu vecumā meitiņa sāka mosties naktīs ik stundu, ne ēst, bet pamosties un raudāt. Diendusas gulēja tikai klēpī vai ratos. Pediatre to skaidroja ar zīdainību un viss. Īsi pirms četru mēnešu jubilejas meitiņa atsāka gulēt visas naktis un diendusu savā gultā, iemiga arī pati. Pēc kompleksās potes otras devas atsākās negulētas naktis un dienas. Kā arī meitiņa ir atsākusi knosīties, mētāt rokas, knaibīt un pliķēt vecāku rokas – to, ko darīja, esot pavisam sīks zīdainītis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!