mazulis, ēdiens, netīra mute, acis
Foto: Shutterstock
Vai zini sakāmvārdu: "Kur koku cērt, tur skaidas lec?" Tas nozīmē: kur tiek strādāts, tur kaut kas attīstās un kā šīs attīstības daļa jāpacieš arī neveiksmes, ievainojumi, vilšanās, proti, "skaidas."

Līdzīgi notiek ar mazuļa imūnsistēmas (aizsardzības ar ķermeņa aizsargvielām) veidošanos. Tavs bērns ieradās pasaulē ar "iedzimtu aizsardzību." Tās ir aizsargvielas, ko viņš ir saņēmis no mātes un pasargā viņu no daudzām slimībām. Tomēr pirmajos četros mēnešos šī aizsardzība samazinās, un mazuļiem jāizveido sava aizsargsistēma, skaidro Labklājības ministrijas speciālisti "Vēstulēs vecākiem", kas ir speciāli vecākiem veidots informatīva materiāls. Šoreiz par slimošanas lietām, par mazuļiem līdz gada vecumam.

Imūnsistēma var attīstīties tikai tad, ja tā "iepazīstas" ar slimību ierosinātājiem. Un, rodoties efektīvai imūnsistēmai, rodas arī "skaidas" – dienas, kurās bērni saslimst. Tātad, veselīga attīstība neizslēdz slimošanu. Tieši pretēji – slimošanas laikā bērniem bieži vērojama izaugsme vai lēciens attīstībā. Uzmanīgi novērojot, mīļi aprūpējot un aktīvi kontaktējoties ar ārstu, tu labi spēsi pārvarēt arī bērna slimības, uzmundrina speciālisti.

Atceries, ka veselība ir dāvana. Proti, pašam to iegūt nav iespējams, bet tu vari darīt daudz, lai mazulis būtu vesels.

Astoņi ieteikumi vecākiem, ko ievērot katru dienu

Foto: PantherMedia/Scanpix

Alerģija – mūsdienās bieža viešņa

Foto: Panther Media

Nāk zobi

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!