Foto: Shutterstock
2018. gadā noskaidrosies jaunā mācību priekšmeta "Datorika" jeb datorzinātnes liktenis. Ja tam tiks dota zaļā gaisma, priekšmets kļūs par obligāto katrai skolai un attiecīgi katram Latvijas skolēnam. Turklāt mācīt šo digitālo zinātni bērniem sāks uzreiz, no pirmās klases.

Portāls "TechLife" uzrunājis vairākus informātikas skolotājus un jaunās programmas izveidotājus, un ir gatavs sniegt izsmeļošas atbildes uz visiem jautājumiem, kas var rasties skolēniem un īpaši viņu vecākiem. Gan programmas izveidotāji, gan iesaistītie mācībspēki ir pārliecināti, ka šis nav stāsts par tiem pašiem vēžiem, vien citā kulītē. Jau ierastās informātikas stundas ir morāli novecojušas, tādēļ nepieciešams pavisam jauns mācību priekšmets – datorika, kuru eksperimentālā kārtā pašlaik jau apgūst vairāk nekā 9000 skolēnu visā Latvijā.

Plašāku materiālu un sarunu ar uzņēmuma "Accenture Latvia" vadītāju Maksimu Jegorovu lasiet portālā "TechLife" (krievu valodā). Piedāvājam iepazīties ar kopsavilkumu.

Šobrīd skolās jau tāpat tiek mācīta informātika. Šķiet, no piektās klases. Kāpēc kaut kas būtu jāmaina?

Tā arī ir. Datorika ir jauns saturs vecajās aprisēs. Turklāt tik svaigs un "citāds", ka ir jārunā par principiāli jauna priekšmeta ieviešanu Latvijā. Ieviest to prasa pati dzīve. Laikā, kad tika izstrādāta pašreizējā informātikas programma skolām, nebija viedtālruņu, katrā mājā nebija datora un prasme strādāt ar to tika īpaši uzsvērta darba sludinājumos. Šobrīd ir 2016. gads. Viss ir citādi. Informātikas programma ir katastrofāli novecojusi un neatbilst mūsdienu realitātei.

Kurš lemj, ko mācīt bērniem

Foto: Shutterstock

Veikt pētījumus, izmantot algoritmus – bērnu prasmju līmenis

Foto: Shutterstock

Kā tas reāli notiks

Foto: PantherMedia/Scanpix

Mācībspēks būs pietiekams?

Foto: LETA

Bērnu acīs stilīgi - katram savs profils

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!