Bērnam neārstēts deguna blakusdobumu iekaisums un bojāti zobi – iespējamie pneimakoku infekcijas iemesli
Foto: PantherMedia/Scanpix
Pneimokoks ir baktērija, kas mīt daudzu cilvēku rīklē, aizdegunē, elpvados un plaušās – pašiem nezinot, to nēsā 5 – 10 procenti veselu pieaugušo un 20 – 40 procenti veselu bērnu. Vecākiem jāatceras, ka par pneimokoku infekcijas perēkli bērna organismā var kļūt arī neārstēti deguna blakusdobumu iekaisumi, ilgstošas elpceļu slimības, bojāti zobi u.c., tāpēc rūpīgi jāseko līdzi mazuļa veselībai.

Divu mēnešu vecumā pret šo infekciju vakcinēti 95 procenti bērnu, kas ir par pieciem procentiem vairāk nekā 2015. gadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie imunizācijas līmeņa un savlaicīguma rādītāji 2016. gada janvārī – septembrī. Arī savlaicīgi vakcinēto bērnu skaits pret šo infekciju nedaudz jeb par 2,2 procentiem ir palielinājies, sasniedzot 83,2 procentus no kopējā bērnu skaita.

Pneimokoks ir baktērija, kas mīt daudzu cilvēku rīklē, aizdegunē, elpvados un plaušās – pašiem nezinot, to nēsā 5 – 10 procenti veselu pieaugušo un 20 – 40 procenti veselu bērnu. Šķaudot vai klepojot, baktērija ceļo un var inficēt apkārtējos. Pastāv vairāk nekā 90 pneimokoku veidi jeb serotipi, kas nosaka slimības gaitu, smagumu u.c.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!