Esi možs un pozitīvi noskaņots. Ja ļausies satraukumam, tāpat darīs arī bērns, un tas traucēs podiņmācībai. Tu taču negribi, lai bērns visu turētu sevī. Šādu centienu rezultāts būs diskomforts un ilgāks podiņmācības laiks. Atceries, ka podiņmācība ir process, kad bērns iemācās kontrolēt ķermeņa funkcijas un spēj "paciesties", kamēr tiek līdz tualetei.
To visu saka trīs bērnu tēvs, izbijis armijas komandieris Neils Sinklērs. Viņš labi zina, kā jūtas vīrietis, kurš nupat komandējis veselu pulku brašu kareivju, bet tagad netiek galā ar brēcošu knauķi. Tādēļ Neils ķērās pie darba – uzkrājot pieredzi, izstrādāja situācijai piemērotu "kaujas" plānu – "Komandiertētis: pamatapmācība".
"Komandiertētis" ir praktiska, lietišķa un konstruktīva rokasgrāmata, kas palīdzēs jaunajiem tēviem iespējami labāk tikt galā ar svarīgo uzdevumu – bērna aprūpi. Piedāvājam ielūkoties grāmatas fragmentos par tēmu, kas ir aktuāla visiem vecākiem – kā bērnu iemācīt iet uz podiņa. Tētis ar labu humora piedevu sniedz padomus citiem vecākiem, jo pats iesaistījies trīs bērnu aprūpē.
Pazīmes podiņmācības gatavībai
Katrs bērns ir citādāks. Nav konkrēta laika, kad viņš ir gatavs podiņmācībai. Sākot no brīža, kad bērns sasniedz 18 mēnešu vecumu, pievērs uzmanību šādām pazīmēm:
- Bērna vēdera izeja kļūst regulārāka;
- Bērns apzinās, kad viņš piepilda autiņbiksītes (un viņš var izvēlēties šajā brīdī būt vienatnē);
- Bērns tev pasaka, ka pampers ir netīrs un tas jānomaina;
- Autiņbiksītes pa dienu ir sausas arvien ilgāk (naktī autiņbiksītes vēl var būt vajadzīgas kādu laiku arī pēc tam, kad podiņmācība ir apgūta).
Plašāk par to, kā atpazīt, ka bērns jau būtu gatavs regulāri izmantot podiņu, lasi šeit.