programmēšana, dators, robots, puika, skolēns
Foto: Shutterstock
Ko darīt, ja ir vēlme iemācīt bērnam programmēšanu un to grib arī viņš pats? Kas būtu jāzina un kādas kļūdas nepieļaut? Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, mēs devāmies tur, kur bērnus māca programmēt jau 25 gadus, proti, uz programmēšanas kursiem "Progmeistars".

Kāpēc "Progmeistars"? Tāpēc, ka nozarē šis zīmols ir faktiski sinonīms jēdzienam "programmēšanas kursi". Kursu dibinātājus tas mulsina, bet tas ir fakts – mēs esam saņēmuši vairākas lasītāju vēstules ar lūgumu pastāstīt par "Progmeistars". Par tiem esam vairākkārt dzirdējuši arī no dažādu līmeņu speciālistiem: nav iespējams stāstīt par IT izglītību Latvijā, neparunājot ar cilvēkiem, kas izaudzināja un iedvesmoja ne vienu vien "datoriķu" paaudzi.

Kursu vecāko pasniedzēju Sergeju Meļņiku var nosaukt par Latvijas programmēšanas izlases treneri. Viņš gan lūdz sevi tā nesaukt, kaut vai tāpēc, ka Latvijā nav jēdziena "skolas programmēšanas izlase". Mēs nospriedām, ka cilvēkam, kura audzēkņi veiksmīgi pārstāv valsti starptautiskā līmenī, noteikti ir ko pastāstīt un ieteikt vecākiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!