pāris mīlestība
Nereti rodas situācijas, kad jūtam, ka attiecības ar citiem neveidojas tik gludi, kā gribētos. Tādos brīžos gribas sākt meklēt vainīgos – es kaut ko daru ne tā vai problēma ir citos? Šādas likstas var gadīties ikdienas saskarsmē ar draugiem, kolēģiem, radiem un otro pusīti, taču, atceries, ka tu nevari mainīt citu cilvēku paradumus, tomēr vari veidot savu attieksmi pret tiem. Ja arī tev nācies būt situācijās, kad nesaproti, kā pareizāk rīkoties, iepazīsities ar Trevisa Bredberija sešiem toksiskajiem attiecību veidiem. Viedokli vaicājām arī psiholoģei, ķermeņa valodas un emociju speciālistei Dacei Čākurei.

Psiholoģe, ķermeņa valodas un emociju speciāliste Dace Čākure skaidro, ka kašķīga un enerģiju atņemoša attieksme pret apkārtējiem var būt saistīta ar bērnības pārdzīvojumiem un traumām. Šādu toksisku rīcību esamība šiem cilvēkiem var kalpot kā aizsargmehānisms, uz kura pamata celt savu pašapziņu: "Katrs pasauli redz citādāk. Katram sava taisnība, bet patiesība ir kaut kur pa vidu."

Čākure iesaka vienkārši nerunāt ar neapmierinātiem cilvēkiem, ja ir iespējams. Ja šāds variants nepastāv, tad ieslēdz pati savu aizsargmehānismu – saproti, ka šis cilvēks pats ar kaut ko nav apmierināts, tāpēc cenšas iegūt enerģiju uz tava rēķina. Tādus cilvēkus dēvē par "enerģētiskajiem vampīriem", kuri kūda, aktivizē un sakaitina citus. Tu vari pārtapt par enerģijas donoru vai labāk iemācīties to visu neuztvert personiski.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!