bērni, mazulis, māsa, brālis
Foto: Shutterstock
Jaundzimušais – laimes kalngals vecākiem, kuri ar nepacietību gaida brīdi, kad mazo no dzemdību nama varēs atvest mājās. Bet ko darīt, ja mazo bēbīti jau mājās gaida vecākā māsa vai brālis? Un vecākais bērns itin nemaz nav sajūsmināts par ģimenes papildināšanos.

Tādēļ, pirms mājās atvest mazu, segās satītu, zīdainīti, ir vērts jau pirms tam labi "pastrādāt" ar vecāko bērnu, palīdzot viņam tikt galā ar sajūtām un sagatavoties šai pirmajai tikšanās reizei ar mazo brālīti vai māsiņu. Par to, kādi priekšdarbi veicami ar vecāko bērnu, "Zdorovie" stāsta psihologi. Biežākās kļūdas, ko pieļauj vecāki, ģimenē ienākot bērniņam, atradīsi šeit. Arī psihoterapeite Diāna Lapsa norāda: "Piedzimstot ģimenē otram, trešajam, piektajam... bērnam, pirmais un vecākais bērns tiek gāzts no sava Pirmā un Vienīgā bērna troņa, pārkārtojas attiecības arī ar citiem bērniem ģimenē. Uzbango visas emociju gammas, bet viena no spilgtākajām – greizsirdība uz jauno ģimenes locekli".

Līdz jaundzimušā atvešanai mājās

Foto: Shutterstock

Pēc bērna piedzimšanas

Foto: Shutterstock

Ko darīt, ja parādījušās problēmas

Foto: Shutterstock

Pētījumi liecina, ka bērna attīstības līmeni ietekmē tas, kā viņš uztver brālīša vai māsiņas ienākšanu ģimenē. Bērniem līdz divu gadu vecumam šis process norit īpaši grūti, jo viņi paši vēl ļoti spēcīgi alkst vecāku rūpes un uzmanību.

Neaizmirsti, ka pat visdraudzīgākie bērni var pēkšņi kļūt pret jaundzimušo nelabvēlīgi, pat rupji, tādēļ iemāci bērnam būt uzmanīgam un maigam pret maziņo. Koncentrē uzmanību uz pozitīvu vecākā bērna attieksmi pret jaundzimušo un slavē viņu par to. Un nekad nekrīti panikā: pirmie mēneši mēdz būt grūti visiem ģimenes locekļiem.

Bet plašāk par brāļu un māsu kašķiem, sāncensības garu, greizsirdību un kā bērnus samierināt, lasi šeit un šeit. Savukārt te atradīsi mammu pieredzes stātus, kā ir izdevies samierināt brāļus un māsas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!