Seši iemesli, kādēļ starp jaunajiem vecākiem var izcelties strīdi
Foto: Shutterstock
Līdz ar mazuļa piedzimšanu mainās visa dzīve: miega un atpūtas režīms, interešu loks, attieksme pret naudu un virkne citu lietu. Lai pierastu pie jaunajiem spēles noteikumiem, pārim nepieciešams laiks. Un pirmajā laikā, kad mazulis ir piedzimis, strīdu biežums pieaug gandrīz ikvienā jaunajā ģimenē. Bet tas ir dabiski, izskaidrojami un labojami.

Arī Diāna Zande, psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu mamma uzsver, ka mūsdienās daudziem šķiet, ka kļūšana par vecākiem ir gluži vai automātisks vai iedzimts process. Ja tev ir piedzimis bērns, tad tu automātiski zini, kā par viņu rūpēties, kā viņu audzināt un jūties laimīgs ar šo lomu. Bet tā gluži nav. Vecāku loma, tāpat kā viss pārējais, ir jāiemācās. Sieviete to dara vienā veidā, bet vīrietis varbūt diezgan atšķirīgā veidā, atzīst Zande.

Kā "Parents" skaidro perinatālā psiholoģe Svetlana Semjanova, teju katra jaunā mamma saskaras ar tā dēvēto pirmdzimtā krīzi. Un tas nemaz nav pārsteidzoši, jo līdz ar ģimenes pieaugumu daudz kas mainās, un galvenais – pāris iegūst jaunu statusu, viņi kļūst par tēvu un māti. Jaunas lomas, jauni pienākumi, atbildība, pirmās grūtības. Diemžēl, ne katra ģimene veiksmīgi spēj tikt galā ar šiem pārbaudījumiem. Un kādēļ tad biežāk notiek konflikti? Iemeslu var būt daudz, taču, ja pāris tos apzinās, kļūs vieglāk tikt pāri šiem strīdiem. Lūk, psiholoģe min sešus visbiežākos iemeslus, kādēļ jaunie vecāki mēdz kašķēties!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!