Atbildi sievietei sniedz matu daktere jeb triholoģe Inga Zemīte:
"Grūtniecības laikā sievietes organismā mainās hormoni – salīdzinoši pieaug progesterons, kas pasargā grūtniecību. Tas ir sievišķais hormons, un sievišķie hormoni, kā zināms, matus ietekmē labvēlīgi. Tādēļ grūtniecības laikā tām sievietēm, kam mati ir iedzimti paaugstināti jūtīgi pret hormonu ietekmi, tie parasti uzlabojas. Taču, mazulītim piedzimstot, progesterona līmenis normalizējas līdz parastajam, un tie mati, kas progesterona aizsardzības ietekmē grūtniecības laikā neizkrita, un tie, kuriem jāmainās fizioloģiski, aptuveni trīs mēnešu laikā pēc dzemdībām sāk pastiprināti mainīties.
Nereti lomu spēlē arī tādi faktori, kā samazināts dzelzs līmenis grūtniecības laikā, stress un slodze, saistīta ar grūtniecību un dzīvi, kāda tā ir, turklāt šobrīd – pavasarī, pievienojas nedaudz pastiprināta matu izkrišana sezonas dēļ. Visi šie faktori kopumā tad arī nosaka, ka mati var diezgan spēcīgi izkrist. Labā ziņa – parasti tie tomēr ataug atpakaļ tad, kad visas šīs ietekmes pāriet. Sliktā ziņa – nereti, ja mati ir paaugstināti pret hormonu ietekmi jūtīgi, tie neataug tikpat kvalitatīvi.
Tādēļ mans ieteikums tomēr ir apmeklēt ārstu trihologu, lai saprastu, kas nepieciešamas, lai mati atgrieztos kupli, kvalitatīvi un skaisti!"