Kā tiek ieņemts bērns un kas slēpjas aiz vārda 'neauglība'
Foto: Shutterstock

Lai gan gadā ir 365 dienas, un teorētiski katru dienu cilvēki varētu ieņemt bērnu, dzīvē tā nenotiek. Cilvēka auglības veselība – reproduktīvā sistēma, hormonālā sistēma, imunoloģiskā sistēma – ir veidota kā ļoti sarežģīts mehānisms, un vesela pēcnācēja radīšanai nepieciešama daudzu niansētu nosacījumu mijiedarbība.

Neskaidra iemesla neauglība – tā ir diagnoze, ko nosaka gadījumos, kad pārim dabiskā ceļā bērnu nav izdevies ieņemt un izmeklēšanas rezultātā nav izdevies noskaidrot iespējamos neauglības iemeslus. Vēl nesen diagnoze "neskaidra iemesla neauglība" skanēja kā spriedums, ar kuru vairumam pāru nācās vienkārši samierināties. Mūsdienās situācija ir mainījusies, un patstāvīga reproduktoloģijas nozares attīstība atklāj arvien jaunus agrākos noslēpumus. Par tiem stāsta "Auglības klīnikas Mama Rīga" reproduktoloģe, ginekoloģe Viktorija Zaļetova.

Teorētiski cilvēki ieņemt bērnus var katru dienu, tomēr dzīvē tā nenotiek. Tas ir saistīts ar to, ka cilvēka auglības veselība – kurā ietilpst reproduktīvā sistēma, hormonālā sistēma, imunoloģiskā sistēma - ir ļoti sarežģīts mehānisms, un bērna veiksmīgai ieņemšanai ir nepieciešama daudzu smalku faktoru mijiedarbība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!