Unsplash stock - 532pāris mīlestība strīds šķiršanās
Nav šaubu – strīdas ikviens pāris. Tomēr katrs strīds var būt citāds. Ko konkrētais strīds nozīmē un kā to risināt? Lūk, iedvesmojoties no "Huffington Post" un "Reader's Digest" attiecību ekspertiem, izvirzījām septiņus strīdu veidus, to raksturojumu un metodes, lai tos atrisinātu.

Jau iepriekš psihoterapeite Guna Berga uzsvērusi, ka konflikti un strīdi ir normāla attiecību sastāvdaļa un to esamība neliecina par attiecību iziršanu: "Ja pie manis atnāk klienti un saka, ka dzīvo daudz gadus kopā un vispār nestrīdas, tad ir vispār jautājums, vai tās attiecības ir dzīvas. Bet ir milzīga atšķirība starp strīdiem un konfliktu risināšanas veidiem – vai cilvēks vienkārši dzīvo no tiem konfliktiem, vai viņš arī viņus risina. Strīdi ir neizbēgami!"

Psiholoģe Baiba Bērziņa teikusi tā: "Lai vai cik labi vīrietis un sieviete saprastos, nevar otra domas uzzināt no pusvārda. Ja partneris tavus mājienus neuztver, ir jārunā. Nav pāru, kas nestrīdas, un aizvainojums, dusmas, jebkas, ko tu noklusē, kādu dienu izlauzīsies dienasgaismā. Strīdēties ir veselīgi, taču galvenais ir saprast, kā to darīt pareizi un nenonākt galējībās, lai konflikts nebeidzas ar šķiršanos."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!