vīrietis vientulība brīvība
Tavs mīļotais var izskatīties pēc nobrieduša vīrieša, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka viņš ir patiešām pieaudzis. Tas neatspoguļojas vien mīlestībā pret datorspēlēm vai kādiem citiem vaļaspriekiem, bet gan nopietnām rakstura īpašībām un darbībām, kas var sagraut līdz šim laimīgas attiecības vai apslāpēt tās vēl īsti nesākušās. Kā saprast, vai nedzīvo kopā ar puišeli? Lūk, iedvesmojoties no "Yourtango" ekspertu padomiem, esam izvirzījuši pazīmes, kā to atšķetināt.

Viņš nedomā par nākotni

Ja vienīgie nākotnes plāni ir par to, ko šodien būs iespējams notiesāt pusdienās, skaidrs, ka gluži tāpat kā mazs bērns, tavs izredzētais nespēj domāt par tālāku nākotni. Vēl jo vairāk par to pārliecināties vari tad, ja viņš nespēj pateikt, ko darīs, piemēram, rīt, un nespēj apstiprināt nedēļas nogales plānus, jo "tas taču vēl ir tik tālu" un "līdz tam ir jānodzīvo".

Kā skaidrojusi psiholoģe Kūpere Lavrence, pieauguši cilvēki plāno nākotni. Viņi cenšas rast labākās stratēģijas savu plānu īstenošanai un rīkojas, lai sasniegtu savus mērķus. Diemžēl bērni un vēl nepieauguši partneri to nedara. "Viņi nespēj domāt pārāk daudz uz priekšu, jo viņi neredz savu nākotni kristāldzidri," teic Lavrence.

Jukas prātā un apkārtnē

Foto: PantherMedia/Scanpix

Nekārtības atstāšanu aiz sevis var attiecināt uz itin jebko – sākot ar netīro trauku nenomazgāšanu pēc maltītes, beidzot ar zeķēm, kas, pasviestas zem gultas, var mitināties tur mūžību. Turklāt pie šī noteikti var pieskaitīt arī regulāru aizmiršanu par, piemēram, rēķiniem, ko vajadzēja samaksāt jau sen. Vārdsakot, ja izredzētais aiz sevis rada tikai problēmas un nekārtību, vērts apdomāt, vai viņš patiesi ir pieaudzis un spēj valdīt par sevi un savu dzīvi.

Šajā sakarā vērts atbildēt arī uz psiholoģes un grāmatas "Having Sex, Wanting Intimacy: Why Women Settle for One-Sided Relationships" autores Džilas Vēberes jautājumu – vai tu attaisno viņa darbības un centies racionalizēt viņa neizdarību un sliktās izvēles? Viņa skaidro, ka cilvēki, kuri līdz galam nesasniedz briedumu, visas rūpes uzgrūž saviem tuvākajiem – tātad tev. Vai esi gatava parūpēties par savu vīrieti gluži tāpat kā bērnu?

Impulsivitāte un nerēķināšanās ar sekām

Foto: Shutterstock

Protams, impulsīvi cilvēki bieži vien šo pasauli padara krāsaināku, un dzīve ar viņiem noteikti ir diezgan aizraujoša, tomēr visam ir jābūt savās robežās. It īpaši tad, ja straujā daba ietekmē ne vien pašu, bet arī tuvākos.
Tie, kuriem impulsivitāte nav nekas svešs, var spontāni nopirkt kādu lielu pirkumu, neapspriežot to ar savu partneri un absolūti nerēķinoties ar sekām. Šāds cilvēks pat var noskūpstīt kādu citu ārpus attiecībām, nedomājot par to, ka jau ir aizņemts. To, ka tā ir bijusi kļūda, viņš var saprast tikai tad, kad būs jau par vēlu.
Lavrence teic, ka pieaugušiem, kuri uzvedas šādi, smadzenes nav līdz galam attīstījušās – gluži tāpat kā bērniem. Viņi nespēj domāt par sekām.

Un tagad padomā – vai tev nākas mūždien vilties sava partnera pārsteidzīgajos lēmumus? Vai tev ir viņu jāaudzina un jācenšas iemācīt, ka pirms lēmuma pieņemšanas rūpīgi jāpadomā par sekām?

Pārāk tuvas attiecības ar savu māti un bailes no tavas ģimenes

Foto: Shutterstock

Nav šaubu, ka labas attiecības ar ģimeni ir zelta vērtē. Taču problēmas var sākt rasties tad, ja tu neesi vadošā sieviete viņa dzīvē, bet šo vietu ieņem viņa māte. Regulāra plānu atcelšana, lai viens pats pavadītu laiku ar ģimeni, mamma kā banka, kurai nav jāatdod aizņēmums, un lēmumi, kas balstās un mammas viedajiem ieteikumiem. Viņa māte viņam ir visa pasaule, un viņas viedoklis stāv pāri visam.
Tomēr, kad runa ir par tavu ģimeni, viņš no tās bēg kā no uguns. Šāds cilvēks vienmēr attiecībās vienu kāju tur jau uz sliekšņa, lai vajadzības gadījumā varētu visu pārtraukt, kas nozīmē – viņš nekad ar tevi nav arī patiesi kopā. Bet vecāku satikšana – tas parasti ir milzīgs solis, ko cilvēks, kam nav nekādu plānu nākotnei, nespēj pieņemt.

Viņš domā tikai par sevi

Foto: Shutterstock

Atnākot mājās, partneris žēlām acīm nolūkojas tevī, signalizējot – esmu izsalcis, kas tiks celts galdā? Viņš spēj padomāt tikai par savām vajadzībām, bet to, ka mājās esi vēlāk un arī esi izsalkusi un nogurusi, viņš nespēj apjaust. Un tas novērojams ikvienā situācijā, jo jautājums "kā tu jūties?" praktiski neizskan nekad. "Galvenais, lai man ir labi"– pēc tādas sistēmas varbūt pat neapzināti dzīvo šis cilvēku tips.
Labs veids, kā saprast, vai partneris ir savtīgs un domā tikai par sevi, ir pēc darbībām guļamistabā. Ja pašos intīmākajos brīžos vīrietis domā tikai par sevi, tad vai nu viņš ir vājprātīgi egoistisks vai vienkārši vēl nav sapratis, ka šis mirklis ir par divu cilvēku laimes meklējumiem.
Kā stāsta psiholoģe Lavrence, seksuālā ķīmija ir atspulgs jūsu attiecībām. Ja guļamistabā vīrietis domā tikai par sevi, pastāv iespēja, ka viņš emocionāli nav nobriedis un tāds nav vien intīmākajos brīžos.

Izvairīšanās no nopietnām sarunām un savu kļūdu neatzīšana

Foto: Shutterstock

Kad nākas saskarties ar nopietnām situācijām un problēmām, viņš mēdz no tā izveidot joku, pasmieties un tālākos risinājumu meklējumos neiesaistīties. Varētu teikt, ka viņš izvairās no nopietnu tēmu apspriešanas.
Arī tad, ja viņš fiziski ir tev blakus, un tu viņam izklāsti savu sāpi, viņš var lūkoties telefonā, vienkārši ignorējot tevi. Kā saka Vēbere, tieša saruna par vīrieša-bērna izdarībām vai kādām globālākām problēmām ģimenē, ir tas, no kā šis cilvēku tips bēg visvairāk.
Šeit noteikti jāpiemin arī tas, ka tie, kuri izvairās no nopietnām sarunām, nereti arī neprot un nemaz nevēlas atzīt savas kļūdas. Vēbere skaidro, ka, uzsākot sarunu par kādu mīļotā kļūdu, vajag pavērot, vai sarunas galā tu neesi tā, kurai jālūdz piedošana.

Viņa nenobriedušās intereses bieži vien ir augstākā vērtē

Foto: Shutterstock

Ja, satiekot savus draugus, viņš uzvedas pārlieku bērnišķīgi, tad noteikti ir skaidrs, ka viņš vēl īsti nav izaudzis no vidusskolas vecuma. Protams, lai arī draugi ir svarīgi un ar tiem ir jāpavada laiks atpūšoties, ja izvēlē starp tevi un draugiem (atceries, ultimātu veidošana gan jūsu attiecībām par labu nenāks), tev vienmēr nāksies zaudēt, viņa vērtības ir pavisam citādākas, nekā tu būtu gribējusi.
Kā skaidrojusi Vēbere – "vīrieši, kuri nekad neizaug, neprot apieties ar nobriedušām sievietēm". Viņiem ir citas intereses, ar kurām viņi cenšas panākt to, lai pārāk daudz nepieķertos tev. Tādēļ, visticamāk, izpaliek arī sarunas, kurās viņš atklāti stāsta par savu dzīvi, bailēm, pagātni, bet tā vietā runā par viegliem, maznozīmīgiem tematiem.

Bērni un vien sarunas par tiem izraisa paniku

Foto: Shutterstock

Pēc kāda nopietnāka laika attiecībās, temats par bērniem agrāk vai vēlāk noteikti tiks pacelts. Taču tiem nebūt nav jābūt gadiem – vienkārši apspriest nākotnes ģimenes paplašināšanos, pat tad, ja tā vēl nav plānota, ir tikai normāla parādība kopdzīvē, lai saprastu, ka abi nākotni redz vairāk vai mazāk līdzīgi.
Te gan jāsaka, ka vīrietis-bērns no šī temata izvairīsies tik ilgi, cik vien iespējams. Tas tāpēc, ka viņš absolūti nav tam gatavs. Jāpiebilst, ka līdzīgi var būt arī par tematiem par jaunu un kopīgu mājvietu, laulību, pat dzīvnieka iegādi.

Te vari iepazīties ar septiņu vīriešu domām par to, kad attiecībās var sākt domāt par ģimenes paplašināšanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!