Viņš dzīvo uz tava rēķina
Lai arī draudzībai cenu neuzliksi, ja viens no iesaistītajiem cilvēkiem allaž cenšas uzdzīvot uz tava rēķina, var rasties sajūta, ka viņš tev izmanto. Negaidīta, bet regulāra viesošanās tieši vakariņu laikā bez ciema kukuļa vai daudzkārtēja palīdzības lūgšana agrāk vai vēlāk var sākt spēlēt uz nervu stīgām. Protams, draugs draugam parasti izpalīdz, neparasot ne centa, un tas viss ir normāli, bet lietas kļūst nedaudz sarežģītākas tad, kad šādas attiecības kļūst vienpusējas.
Uzmanības centrā tikai viņš
Vai esi ievērojusi, ka kopā ar šo draugu nepagūsti izstāstīt savas svarīgās lietas, bet gan sīki un detalizēti zini ikvienu viņa dzīves aspektu? Vai viņš tev nedod vārdu? Lūk, iespējams, šis draugs ir cilvēks, kurš ārkārtīgi mīl būt uzmanības centrā un viņa galvenais mērķis – uzturēt sarunu par sevi, cik ilgi vien iespējams. Lai arī ir cilvēki, kuri labprāt uzklausa savus draugus un par sevi stāsta mazāk, arī viņiem ir apgrūtinoši mūžību klausīties pļāpas.
Pārāk kritiskais
Ir labi, ja ir draugs, kas pasaka visu tā, kā tas ir – nevajadzīgi neliekuļojot. Tomēr ir liela atšķirība starp vienkāršu patiesības devu un nežēlīgu kritizēšanu, kas bojā pašvērtējumu. Kamēr jūties ērti, viss pārējais ir otršķirīgs.
Cilvēks, kurš atmodina tavu ļaunāko "es" versiju
Ja, esot kopā ar šo cilvēku, nākas pārkāpt pāri visiem pašizvirzītajiem noteikumiem, skaidrs ir viens – draudzība ar šo cilvēku nav pati bagātinošākā. Izvērtē, vai jūties labi, pārtopot par citu cilvēku.