Cik daudz no pieaugušā teiktā saprot mazs bērns
Foto: Shutterstock

Protams, ka gandrīz ikviens gadu veca bērniņa klātbūtnē runā pilnīgi visu. Ņemot vērā faktu, ka tāds mazais tev ir kā piesiets, tas būtu praktiski neiespējami atlikt pieaugušos sarunas, kad bērns guļ vai to pieskata kāds cits. Un pieaugušie bieži iedomājas: ja bērns vēl nerunā, tad viņš arī nesaprot pilnīgi visu, ko sakām. Bet mazuļi klausās un tie saprot vairāk, nekā tu iedomājies.

"Šajā bērna vecumā ir liela atšķirība starp uztveres valodu un ekspresīvo valodu. Mazi bērni pavisam noteikti spēj skaidri saprast sarežģītas sarunas un vecāki to pat nenojauš," portālam "Parents" uzsver psiholoģijas profesore Džīna Berko Glesone.

Mazuļi sāk atpazīt savu vārdu aptuveni četru ar pusi mēnešu vecumā, tāpēc pat tik mazs bērniņš var pievērst lielāku uzmanību tam, ko saki, ja sarunā piemini bērna vārdu, skaidro psiholoģijas profesore Katija Hirša-Paseka. Bērni jau 14 mēnešu vecumā lieliski spēj nolasīt sociālus procesus: kad mēs sadusmojamies, mūsu balsis kļūst skaļākas, mūsu kustības asākas, un elpošana straujāka. Kontrastā, kad cilvēks ir laimīgs, viņš runā maigi, klusi, un kustības un elpošana ir daudz lēnākas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!