māte, dēls, ģimene, saruna
Foto: Shutterstock
"Savā konsultantes pieredzē regulāri saskaros ar situācijām, kad vecāki sūdzas par bērna aizraušanos ar datorspēlēm vai pārlieku ilgu laika pavadīšanu pie citiem ekrāniem. Tad neizbēgami sarunā nonākam pie vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām. Un otrādi – ja sūdzības ir par attiecībām ģimenē, tad nonākam pie kāda ģimenes locekļa aizrautīgas dzīves virtuālajā vidē.

Pārlieku ilgais ekrāna laiks parasti tiek iegūts, šo laiku "nozogot" attiecībām," skaidro Gunta Millere, Āgenskalna sākumskolas izglītības psiholoģe un "Amigo" vēstnese, piebilstot, ka attiecības ir atslēgas vārds, lai būtu sabalansēts ekrāna laiks.

Ne tikai bērni, bet arī vecāki pārlieku ilgu laiku pavada viedierīcēs – to ikdienā var dzirdēt bērnu stāstos par savu ģimeni: "Tētis skatās televizoru, mamma sēž telefonā, bet brālis spēlē planšeti. Šie stāsti nav priecīgi, jo patiesībā bērni ilgojas pēc īstām attiecībām," pieredzē dalās Millere. Runa nav par to, lai aizliegtu bērniem lietot viedierīces – tā ir nozīmīga viņu dzīves daļa –, taču to izmantošanai ir jābūt līdzsvarā ar citām aktivitātēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!