pāris mīlestība gulta skūpstīties
Foto: Shutterstock
Cilvēku seksuālās vēlmes un fantāzijas ir atšķirīgas, un ļoti bieži to realizēšana nav nekas slikts. Tieši pretēji – tas ļauj gūt jaunus iespaidus un aizgaiņā garlaicību, ja attiecībās tāda radusies. Tomēr ir lietas, ar kuru realizēšanu vajadzētu apieties uzmanīgi. Piedāvājam iepazīties ar trim lietām, kuras daudzi vīrieši (un noteikti arī sievietes) vēlas gultā, bet kam piekrist vajadzētu tikai pēc rūpīgām pārdomām.

Atceries, ka tava drošība un veselība ir svarīgāka par prieka brīdi, turklāt var gadīties, ka noteiktas partnera vēlmes realizēšana tev traucē izbaudīt intīmo tuvību. Cik viegli gan ir atbrīvoties, ja pa galvu jaucas domas par to, vai neiegūsi kādu nepatīkamu un, iespējams, bīstamu slimību un vai mīlēšanās nebeigsies ar grūtniecību?!

Jāpiebilst, ka arī ārpus gultas ir reizes, kad kompromisiem nav vietas un piekāpties noteikti nevajadzētu. Par to vairāk lasi šeit. Ja vēlies bagātināt savu mīlas dzīvi, realizējot kādu no biežākajām vīriešu vai sieviešu fantāzijām, ieskaties šeit un šeit.

Atteikšanās no prezervatīva lietošanas

Foto: Shutterstock
Tas nebūt nav mīts, ka daudzi vīrieši rosina savas partneres izvairīties no prezervatīva lietošanas. Annija stāsta, ka ar to saskārusies ne reizi vien. Kāds vīrietis, ar kuru viņa kādu laiku bija attiecībās, jau pirmajās mīlēšanās reizēs vēlējies iztikt bez šī aizsarglīdzekļa, norādot, ka ar prezervatīvu viņš nevarot sasniegt orgasmu. Annija gan to nenovēroja – vīrietis sasniedza orgasmu, neskatoties uz to, ka lietoja prezervatīvu.

Arī “Men’s Health” norāda, ka daudzi vīrieši labprātāk izvēlas mīlēties, nelietojot prezervatīvu. Varētu pat sacīt, ka vīriešu attiecības ar šo aizsarglīdzekli ir diezgan sarežģītas – tas var traucēt izbaudīt mīlēšanos, bet bez tā gultas prieku kungiem būtu krietni mazāk. Ņemot vērā, ka prezervatīvs ir vienīgais līdzeklis, kas pasargā ne tikai no nevēlamas grūtniecības, bet arī dažādām seksuāli transmisīvajām slimībām, tostarp HIV, bez tā neiztikt, ja vien nemīlējies ar cilvēku, kam patiesi uzticies un par kura veselības stāvokli nešaubies.

Viens no veidiem, kā padarīt prezervatīvu mazāk traucējošu, ir lubrikanta lietošana, tomēr tas ne vienmēr var palīdzēt. “Women’s Health” skaidro, ka nereti prezervatīva lietošana vīrietim sagādā diskomfortu vai arī tā ir neefektīva, jo gluži vienkārši izvēlēts nepareiza izmēra aizsarglīdzeklis. Ja prezervatīvs noslīd, tad tas pilnīgi noteikti ir par lielu. To, vai prezervatīvs ir par mazu, vislabāk var pateikt, to noņemot – jebkāda veida iespiedumi un līnijas liecina, ka nepieciešams lielāks prezervatīvs. Par nepareizu izmēru liecina arī vīrieša sajūtas – nepatīkams spiediens nozīmē, ka nepieciešams izvēlēties lielāka izmēra prezervatīvu.

Ja ar partneri esat ilgstošās attiecībās un esat veikuši HIV testus (plašāka informācija šeit), kā arī esat droši, ka neviens no jums nepārnēsā kādu citu seksuāli transmisīvu slimību, piemērotas ir arī citas kontracepcijas metodes. Par mītiem un patiesībām saistībā ar izsargāšanos seksa laikā vairāk vari lasīt šeit.

Sekss bez attiecībām

Foto: Shutterstock
Seksu bez attiecībām un vienas nakts sakarus daudzi joprojām nosoda, lai arī pēdējā laikā par šādu seksuālo uzvedību kaunina arvien mazāk. “Ellite Daily” norāda, ka vīriešu koncentrēšanās uz seksu, nevis attiecību veidošanu varētu būt skaidrojama ar mediju ietekmi – jau gadu desmitiem vīriešiem tiek stāstīts, ka viņiem vajadzētu vēlēties tikai seksu, bet sievietēm paredzētais vēstījums ir, ka vīrieši vēlas tikai seksu. Pēdējos gados arvien biežāk arī sievietēm tiek stāstīts, cik ļoti viņām ir nepieciešams sekss, mazāku uzmanību veltot attiecībām.

Būtībā sekss bez saistībām nav nekas aizliedzams vai nevēlams, bet ir svarīgi ievērot vairākus drošības pasākumus. Runājot par veselības jautājumiem, “Very Well” norāda, ka ar prezervatīva lietošanu var arī nepietikt. Jāatceras, ka arī orālais sekss var nebūt pilnībā drošs. Pirms likšanās gultā ar nesen iepazītu partneri ir vērts noskaidrot viņa attieksmi pret izsargāšanos un to, vai partneris zina, kāds ir viņa veselības stāvoklis. Jo vīrietis atbildīgāk izturas pret prezervatīva lietošanu un drošu seksu, jo piemērotāks viņš ir seksam bez saistībām.

Ja vīrieti esi tikko satikusi, padomā arī par citiem drošības aspektiem, pirms dodies viņam līdzi. Noskaidro ne tikai viņa vārdu un uzvārdu, bet arī pārliecinies, ka viņa teiktais atbilst patiesībai, paziņo kādam tuvam cilvēkam par to, kur plāno pavadīt nakti, nedodies līdzi vīrietim, kas tev šķiet aizdomīgs un neuzticams. Savukārt, ja seksam bez saistībām esi izraudzījusies vienu partneri, ar kuru vēlies labi pavadīt laiku regulāri, ieskaties šajos padomos un sieviešu pieredzes stāstos, lai attiecības nebeigtos ar sirdssāpēm, strīdiem un citām problēmām.

Anālais sekss

Foto: Shutterstock
Viena no lietām, ko daudzi vīrieši vēlas pamēģināt gultā, ir anālais sekss. Netrūkst arī sieviešu, kas to izbauda vai vismaz vēlas pamēģināt. Jāpiebilst, ka šī vēlme nebūt nav saistīta ar homoseksualitāti. “Bustle” skaidro, ka ir vīrieši, kas to uztver kā aizliegto augli un tāpēc vēlas pamēģināt, tas ir arī kaut kas jauns un nebaudīts, būtisks var būt arī dominances jautājums. Tāpat ir arī vīrieši, kas anālo seksu uzskata par intimitātes izpausmi, jo sievietes tam ļaujas tikai ar partneri, kam patiešām uzticas. Protams, nozīmīgas ir arī fiziskās sajūtas.

Pirms ļaujies pierunāšanai izmēģināt šo nodarbi, ielāgo, ka anālais sekss var būt sāpīgs, nepatīkams un traumatisks. Ja izmantojat seksa rotaļlietas, lai noskaņotos un sagatavotos, tās jānomazgā gan pirms, gan pēc lietošanas. Nekad nemēģini to darīt bez lubrikanta – tas nepieciešams ļoti, ļoti lielā daudzumā. Pretējā gadījumā vari gūt nepatīkamus savainojumus. Tāpat arī pārāk ātras kustības beigsies ar sāpēm un savainojumiem.

Runājot par HIV, kas arī ir seksuāli transmisīva slimība, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe un stacionāra “Latvijas infektoloģijas centrs” HIV/AIDS ambulatorās nodaļas vadītāja Inga Ažiņa norāda, ka anālais sekss ir īpaši bīstams sava traumatiskuma dēļ. Inficēšanās risks ir ievērojami augstāks nekā vaginālā dzimumakta laikā. Tāpēc, ja esi nolēmusi izmēģināt, ko nozīmē anālais sekss, pārbaudi savu veselību, kā arī lūdz savu partneri to izdarīt.

“Bustle” norāda, ka arī citu seksuāli transmisīvo slimību risks anālā seksa laikā ir ievērojami augstāks nekā vaginālā dzimumakta gadījumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!