Kad sievietes dzīvē ienāk bērns, viņa būvē grandiozus plānus attiecībā pret mazuli, bet vairumā gadījumu šie plāni paliek vien sapņu līmenī. Bērni izaug absolūti ne tādi, kādus viņus vēlētos redzēt, bet mātes tā arī nesaprot, ka šīs vilšanās pamatā ir vien pašas rīcība.
Pie vainas ir kļūdas, ko pieļauj praktiski ikviena sieviete, kura bauda mātes lomu. Lūk, portāls "Mama-likes" ieskicē 10 izplatītākās jauno māmiņu kļūdas, no kurām vajadzētu atbrīvoties iespējami ātrāk!
Paškritika skaļā balsī
Protams, kritizēt sevi var un pat vajag, bet ne jau skaļi un bērnu klātbūtnē. Ikvienam bērnam ir jābūt pārliecinātam par savu mammu, bet kā gan viņš tāds var būt, ja mamma pati par sevi nav pārliecināta. Centies paškritiku paturēt sevī un strādāt ar sevi, bet bērniem paliec tā pati mamma, kura ir pārliecināta par sevi un saviem spēkiem.
Pastāvīga uzbudinātība un uztraukums
Ja mamma dažreiz uztraucas un ir uzbudināta, tad tas ir normāli, jo tā viņa atklāti izsaka savas emocijas bērnu klātbūtnē. Šāda mātes pozīcija bērniem māca dalīties emocijās. Bet, lūk, ja mamma uztraucas par katru sīkumu un bez pamatota iemesla, tad tas rada saspringtu gaisotni ģimenē.
Pārmērīga aizņemtība
Bailes no nosodījuma
Neviens nesaka, ka nebūtu jāņem vērā citu cilvēku domas, bet nedarīt vai neteikt kaut ko, tikai tādēļ, lai savā virzienā nedzirdētu kādu nosodījumu, tas ir absurds. No pašas bērnības mammai saviem bērniem ir jāmāca ignorēt šķībus skatienus vai vārdu uzbrukumus. Pretējā gadījumā bērns visu dzīvi darīs tikai to, kas ir ērti citiem cilvēkiem.
"Slikti" ēst
Mātes bieži bērnus pārliecina, ka jāēd pareizi, un lai to panāktu, pieliek visas pūles. Vienlaikus pašas nezin kādēļ dara pretējo, un bērni šādu uzvedību uztver kā: "Labi jāēd tikai bērniem!". Tā rezultātā, kad viņi pieaugs, tieši tāpat kā mamma, sāks "pārstrādāt" kafiju un sviestmaizes.
Visu uzņemties uz saviem pleciem
Ieradums sevi "nolikt" pēdējā vietā
Katram bērnam ir nepieciešama vesela un jautra mamma, nevis tāda, kura sevi un savu laiku atdod citiem. Nav jābaidās sevi "likt" pirmajā vietā un veltīt laiku sev, jo tieši tādā veidā māte var atjaunot spēkus un sakārtot savas domas.
Ļaut sev izteikties
Lai bērns izaugtu pārliecināts par sevi un varētu paust savas domas, mammai jāparāda, kā pareizi to darīt. Ja mamma pastāvīgi kaut ko noklusē, kad kāds cenšas viņai aizvērt muti, bērni tā arī nesapratīs, kas jādara, lai paliktu savās domās, un no kurienes rodas pārliecība par sevi un savu rīcību.
Salīdzināt sevi ar kādu
Nevērīga attieksme pret laulību
Kad bērni redz, ka vecākiem ir nospļauties vienam par otru, tad arī viņu nākotnes ģimenēs tā var notikt. Jo vairāk vecāki izrāda, ka attiecības starp partneriem ir svarīgas, jo vairāk iespēju, ka arī bērniem laulība būs veiksmīga. Katrs cilvēks jau no bērnības projicē vecāku attiecības uz savu partneri nākotnē.