Bieži vecāki, nezinot īsti, ko darīt, situāciju tikai vēl pasliktina. Un var jau arī saprast vecākus, tomēr pieaugušajiem ir jābūt gudrākiem, pacietīgākiem un atbalstošākiem, jo īpaši tad, kad bērns sarīko histēriju. Kādēļ? Jo vairumā gadījumu tas ir kā bērna palīgā sauciens. Tikai jāprot saskatīt, kas bērnam sāp.
Piedāvājam apkopotā veidā ielūkoties "Cālis" arhīva materiālos, kuros atradīsi virkni dažādu padomu, kā vecākiem būtu jārīkojas vienā vai otrā situācijā, tāpat atradīsi arī interesantu skatījumu par to, kāpēc patiesībā bērnam ir jāļauj sarīkot histērijas, un vēl uzzināsi, kāpēc, piemēram, francūžu bērni nemaz nerīko šādus "trādirīdi".
Deviņgadnieks histērijas iespaidā draud izlēkt pa balkonu – vecumposma krīze vai vecāku kļūda audzināšanā
Bērnu audzināšanu nemāca nevienā skolā, un tas patiešām ir grūts uzdevums. To zinās tikai tie, kuriem pašiem ir bērni. Citiem šis darbiņš izdodas vieglāk, citiem grūtāk. Ja dažreiz mammai bezspēcībā nolaižas rokas un jālej asaras, kur rast atbildi uz daudzajiem kāpēc – vai bērnam attiecīgā vecumposma krīze piezagusies vai vecāki pieļāvuši kādas kļūdas atvases audzināšanā…
Vēl nav gadiņš, bet jau prot rīkot histērijas: speciālistu ieteiktā rīcība vecākiem
Bērna niķošanos pazīst gandrīz visi vecāki, jautājums vien ir par to, kādā vecumā parādās šāda uzvedība. Niķi var izpausties dažādi, arī sarīkojot histērijas. Biežāk krišanu gar zemi, sišanu vecākiem vai citiem bērniem novēro ap divu gadu vecumu un vēlāk, kad mazais jau sācis bērndārznieka gaitas, tomēr nereti šāda uzvedība novērojama daudz jaunākiem mazuļiem. Lūk, portālā "Cālis" pēc padoma, kā rīkoties, vērsusies kāda 11 mēnešus vecas meitenītes mamma, kurai atbildi sniedz speciālisti!
Kāpēc francūžu bērni nerīko histērijas
Ja esi pabijis Francijā, varbūt būsi ievērojis, ka bērni šajā valstī vienmēr izskatās labi audzināti, gudri un dzīvespriecīgi. Tāpat viņi pietiekami reti ir kaprīzi, mierīgi ēd un vienmēr sveicinās ar kaimiņiem.
10 iemesli, kāpēc bērnam ļaut rīkot histērijas
Bērna sarīkota histērija vecākiem nav nekāda joka lieta. Mēs sevi uzskatām par labiem vecākiem, kad bērns ir mierīgs un smaida, bet jūtamies pilnīgi bezspēcīgi, kad bērns krīt gar zemi un sāk kliegt. Tomēr tici vai nē, bet bērna dusmu lēkmes un kaprīzes ir neatņemama viņa emocionālās veselības un labsajūtas daļa, un šādu uzvedību vecākiem vajadzētu iemācīties uztvert mierīgāk.
Mamma netiek galā ar trīsgadnieka niķiem un histērijām pirms miega
Trīs gadu vecums ir posms, kad, pēc speciālistu teiktā, mēdz būt krīze. Tā saistīta ar straujo bērna attīstību, taču bieži vien vecāki nespēj tikt galā ar šim vecumposmam atbilstošo krīzi jeb uzvedības izmaiņām. Pēc padoma, kā tikt galā ar trīs gadus vecā dēla niķiem un histērijām, kas galvenokārt parādās laikā, kad jāiet pagulēt, taujā kāda mamma. Atbildi sniedz psiholoģe Aiga Ukstiņa.
Efektīvi veidi, kā tikt galā ar bērna histērijām
Ar drebošu sirdi gaidi nākamo bērna histēriju un neieredzi tos brīžus, kad tavs mazais atkal taisa kaprīzes un niķojas? Bērni ir eņģelīši, taču tad, kad viņiem zūd kontrole, nemaz vairs tā neliekas, vai ne? Ļoti bieži notiek tā, ka šādos brīžos kontroli pār sevi zaudē arī vecāki, tomēr tā tam nevajadzētu būt, jo ir taču pat teiciens, ka "ļaunu ar ļaunumu neuzvarēsi".
Video: Neparasts veids, kā tikt galā ar bērna histēriju
Mamma Dženifera no ASV ievietojusi "YouTube" video, kurā dalās pieredzē par cīņu ar četrus gadus vecās meitas Danielles histērijas lēkmēm. Video jau skatīts vairāk nekā divu miljonu reižu.
Eksperts: Bērnu histērijas iemesls ir nevis audzināšana, bet gan gēnu īpatnība
Atkal tā bļaušana, krišana gan zemi un brēkšana līdz zūd elpa un pulss. Bērnu histērijas gadu desmitiem tika uzskatītas par sliktas audzināšanas sekām un akmentiņš tādās reizēs tika mests vecāku lauciņā – kāpēc izlaidāt, izlutinājāt un nenoteicāt robežas?
Ko nedarīt vecākiem, kad bērns uzvedas neizturami
Bērns var kliegt uz tevi veikalā, var ar kājām spārdīt zemi, viņš var pat nokrist zemē ielas vidū, it kā signalizējot par savu protesta gājienu. Taču tu kā vecāks nekad nedrīksti atbildēt ar līdzīgiem izgājieniem.
Ko darīt, ja bērns ir ļoti emocionāls un histērisks?
Jautājums: Ko darīt, ja mans bērns ir ļoti emocionāls un histērisks, nepacietīgs un tajā pašā laikā regulē un komandē mani!? Ja nepakļaujos un nedaru, ko bērns vēlas, seko liela histērija. Dažreiz pat ne no kā! Kaut ko ieņem savā galviņā un sāk raudāt un no psihošanas nervi niez. Bērns sāk tēlot, ka nevar paiet, tad lien uz ceļiem ... Esmu nogurusi un nezinu, ko darīt, kā bērnam palīdzēt. Viņa tikai raud un čīkst, bet nemaz nav dzīvespriecīga, bērns arī ļoti daudz slimo.
Mazas mācības lielajai dzīvei: Kā tikt galā ar bērna histēriju
No medicīniskā viedokļa histērija ir specifiska neirozes forma, bet ikdienā vecāki saasinātu bērnu niķu lēkmi par kaut ko, ko bērns ir gribējis un nedabūjis, tāpēc kliedz un trako, nosauc par histēriju. Biežāk šāda uzvedība vērojama bērniem līdz divu gadu vecumam, bet ne tikai. Tas ir pavisam normāli, jo mazulis mācās izrādīt ne tikai prieku un sajūsmu, bet arī dusmas un vilšanās.