Jaundzimušo vannošanās procedūras smalkumi
Foto: Shutterstock
Tavs mazulis ir nācis pasaulē un visa ģimene jau iejūtas jaunajā lomā mājas apstākļos. Nereti tieši pirmās vannošanas reizes vecākiem sagādā gana daudz baiļu – kā to darīt pareizi, lai mazajam nenodarītu pāri, lai viņam šīs ūdens procedūras sagādātu tikai baudījumu. Un cik bieži mazais jāvanno?

Kā materiālā topošajiem un jaunajiem vecākiem "Gribu būt māmiņa" uzsver tās autores Dace Rezeberga un Ilze Kreicberga, ikvakara vanna ir neatņemama mazuļa dzīves daļa. Tā nav tikai higiēniska procedūra, bet arī relaksējoša un nomierinoša – mazulis uz brīdi atgriežas ierastajā vidē – ūdenī, kurā viņš atradies visu attīstības laiku. Mazuli vannot ieteicams noteiktā laikā, lai viņš pierastu un gaidītu peldi.

Telpai, kurā bērniņu vannosi, ir jābūt siltai – ap 22–25 grādiem pēc Celsija skalas. Ūdens temperatūrai jāatbilst 37 °C – to tu vislabāk vari noteikt ar ūdens termometra palīdzību. Pārliecinies, vai visi vannošanai nepieciešamie piederumi atrodas tuvumā. Sagatavo peldei mazuļa vannu (vēlama speciāli mazulim domāta vanna), dvieli (ja iespējams – ar kapuci) un kastīti vai groziņu ar higiēnas piederumiem. Pārliecinies, vai autiņbiksītes un bērna drēbītes ir noliktas līdzās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!