No seniem rituāliem līdz 'karantīnai' mēneša garumā – fakti par pēcdzemdību periodu dažādās pasaules malās
Foto: Shutterstock
Sievietes dzīvē svarīgi ir ne tikai grūtniecības deviņi mēneši, bet arī pēcdzemdību periods, kurā māmiņām ir jāgūst spēki un jāizveido saikne ar bērnu. Dažādās valstīs novērojamas atšķirīgas paražas, kā sievietes atlabst pēc bērna laišanas pasaulē. Lielākoties raksturīgās iezīmes saistītas ar valstu ģeogrāfisko stāvokli vai seniem paradumiem, kas tiek pielietoti arī mūsdienās.

Portāls "Scary Mommy" aplūkojis, kādas ir raksturīgākās pēcdzemdību perioda tradīcijas dažādās valstīs. Savukārt "Cālis" papildina ar informāciju par to, kāds pēcdzemdību periods ir Latvijā, par ko patiesībā pēdējos gados gana daudz tiek runāts, bet risinājumi nav atrasti – dažādu iemeslu dēļ, tostarp, nepietiekamā budžeta finansējuma. Runa ir par to, ka jaundzimušajiem aprūpe ir pietiekami laba, bet par jauno mammu veselību un labsajūtu īsti neviens speciālists nav atbildīgs.

Bērna kopšanas atvaļinājums tiek piešķirts daudzās valstīs, bet atšķirīgs ir laika periods. Piemēram, ASV māmiņas darbā un ierastajā darba ritmā atgriežas teju dažas dienas pēc bērna nākšanas pasaulē, tādēļ tiek uzskatīts, ka amerikāņu sievietes izjūt lielāku pārbaudījumu un grūtības, nekā citu nacionalitāšu pārstāves. Viņas mēdz būt ļoti aizkaitinātas, ja kāds pieminēs jebko par atlabšanas periodu, jo viņām tāda nepastāv. Darbā jāatgriežas neilgi pēc dzemdībām un nesanāk laika domāt par enerģijas atgūšanu – gan fiziskā, gan emocionālā ziņā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!