<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@daiga_ellaby"> Daiga Ellaby </a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Mūsdienās, plānojot un gaidot bērnu, topošās mammas saskaras ar dažādas kvalitātes informāciju, un mēdz būt grūti izvērtēt, vai šī informācija ir zinātniski pamatota, vai tomēr mīts un viltus ziņa. Viena no šādām ziņām ir apgalvojums, ka ultrasonogrāfiskā izmeklēšana ir kaitīga auglim mammas vēderā. Vai tā ir taisnība? To skaidro neauglības ārstēšanas kampaņā iesaistītā klīnikas EGV ginekoloģe un ultrasonogrāfijas speciāliste dr. Kristīne Ķempe.

Kas ir ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfija ir vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar ko izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. Augļa attēlu redz, izmantojot augstas frekvences skaņu viļņus jeb ultraskaņu. "Ultrasonogrāfija ir vienkārša metode, ar ko ārsti strādā ikdienā. Man ginekoloģes darbā šī metode palīdz kontrolēt grūtniecības norisi un laikus pamanīt novirzes mātes veselībā vai augļa attīstībā, piemēram, Dauna sindromu," stāsta ginekoloģe Ķempe.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!