Par naudu nopirkt laipnāku attieksmi? Kāda jēga no līgumvecmātes
Foto: Shutterstock

Dzemdības ir smags darbs, kam jāgatavojas laikus, tā uzskata vecmātes, bet nereti nākas dzirdēt gadījumus, kad sieviete dzemdību laikā nav spējusi atrast kopīgu valodu ar vecmāti, un tad bērniņa nākšanas pasaulē mirklis izgaismojas ne tik skaistās emocijās. Dzemdētāja vai viņas tuvinieki pārmet vecmātei, vecmāte, iespējams, pārmet sievietei, kura nav bijusi gatava šim atbildīgajam mirklim.

Stāstu ir daudz, arī portālā "Cālis" ir gana šādu dzemdības pieredzes aprakstu – gan pozitīvie, gan ne tik ļoti, bet šoreiz piedāvājam iepazīties ar praktizējošas dūlas apmācībā un zīdīšanas konsultantes Janas Biezās skatījumu par tēmu – līgumvecmātes un kāda no tām jēga. Jana veido blogu un labprāt ar savām pārdomām dalās arī ar "Cālis" lasītājiem (fotogrāfijām pie raksta ir tikai ilustratīvs raksturs – red.).

"Esmu dūla, un viens no maniem darba uzdevumiem ir atbalstīt sievieti dzemdībās. Dodos līdzi sievietei uz dzemdību nodaļu, kad dzemdības ir sākušās, atbalstu viņu emocionāli, praktiski, informatīvi un fiziski. Katrā šādā pieredzē, protams, ceļi krustojas arī ar vecmāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!