Kad bērns sasniedz pusaudža vecumu, viņa uzvedībā ir novērojamas izmaiņas. Varbūt esi ievērojis, ka parādījušās dusmu lēkmes, durvju dauzīšana vai sišana pa sienām ar dūrēm? Nav noslēpums, ka pusaudzis ir kaprīzs un viņam nav iespējams izdabāt. Pirms centies noskaidrot, kas ir iespējamais uzvedības maiņas iemesls, padomā, vai tu pats neesi atbildīgs par bērna dusmu izvirdumiem.
Pirms vērsties pēc palīdzības pie speciālista palīdzības, uzdod sev jautājumu, vai pats gadījumā neesi vainīgs – vai necenties uzspiest savu viedokli un nekritizē viņa rīcību, vai neapkauno pusaudzi citu cilvēku klātbūtnē. "Psychology Today" uzskaita virkni nepareizo darbību, ko nereti veic vecāki, pat neaizdomājoties, ka šādā veidā paši mudina pusaudzi dusmoties.
Kritika. Pastāvīgi izsakot nosodījumu un radot tādu vidi ikdienā, pusaudzis var sākt justies kā neveiksminieks, jo vecāku izteiktie komentāri visspēcīgāk ietekmē identitātes attīstību. Ārēji jaunietis var izrādīties spēcīga personība, bet aiz tās patiesībā slēpjas trauslums un jutīgums. Lai izvairītos no kritizēšanas, atceries, ka nekad nesaki to, ko pats nevēlies, lai tev kāds saka.