draudzība, draugi, meitenes, māsas, bērni, smaids, prieks
Foto: Shutterstock

Pirmais un galvenais bērna draugs parādās viņa dzimšanas brīdī – tā ir viņa mamma. Sākumā mazulis mācās komunicēt un pieņemt pieaugušos, bet jau vēlāk sāk interesēties par citiem bērniem. Pirmās pamanāmākās pazīmes komunikatīvo prasmju attīstībā bērnam parādās, tuvojoties divu gadu vecumam: sākotnēji viņš tiecas pie vecākiem bērniem, pēc tam – pie jaunākiem, bet visbeidzot – pie vienaudžiem. Pirmie draugi, kurus bērns iemācās pieņemt kā tuvus cilvēkus, rodas ne agrāk kā trīs gadu vecumā.

Kā mazulim palīdzēt veidot kontaktu un atrast draugus? Uz šo jautājumu portālā "Mama" mēģina rast atbildes jomas speciālisti.

Ja mazulis jau ir sācis bērnudārza gaitas, adaptācijas etapā vari bērnus no grupiņas uzaicināt pie sevis ciemos – pēc nodarbībām vai brīvdienās (vienlaikus varēsi tuvāk iepazīties ar citu bērnu vecākiem). Nav nepieciešams sarīkot trokšņainus svētkus un tematiskus vakarus, kamēr bērnam nebūs nostiprinājies attiecību loks ar citiem vienaudžiem. Ja mazulis neapmeklē bērnudārzu, vienkārši dodieties abi uz bērnu rotaļu laukumu - bērniem ieteicams apmeklēt arī kādus pulciņus, attīstošās nodarbības vai sporta treniņus mazuļiem (piemēram, peldēšanas vai jogas nodarbības, kurās darbojas sistēma "mamma+mazulis").

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!