Nevainīgie meli un noklusēšana: iemesli, kāpēc šķietami sīkumi bojā attiecības
Foto: Shutterstock
Neizstāstīt nenozīmē melot un mazie meli nekādi neietekmē attiecības – katrai no mums ir savs viedoklis, vai šiem izteikumiem piekrītam vai nē. Daļa cilvēku konkrētu faktu noklusēšanai vai samelošanai par šķietamiem sīkumiem nepiešķir lielu nozīmi, taču šāda rīcība lēnām bojā attiecības. Šajā rakstā skaidrosim, kā tieši šādas situācijas rada problēmas savstarpējā saskarsmē, ja nevainīgie meli nāk gaismā.

Iemesli nevainīgo, arī "labo" melu lietošanai var būt dažādi – kāds teiks, ka tie vienkārši bijuši maznozīmīgi konkrētajā situācijā, cits uzsver, ka negribējis sāpināt otru ar kādu, viņaprāt, nepatīkamu ziņu vai niansi. Arī noklusēšana tiek skaidrota līdzīgi, piemēram, izmantojot populāro teicienu "Tas, ko tu nezini, tevi nesāpina".

Ja arī tev kādreiz nācies saskarties ar šādām situācijām, zini, ka ilgtermiņā gan mazie meli, gan arī konkrētu lietu neizstāstīšana attiecībām kaitē. Agrāk vai vēlāk (un tā patiesi arī notiek) taisnība parasti tiek uzzināta, un tas var raisīt domas, ka meli no otra cilvēka puse ir izskanējuši jau pirms tam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!