Iemesli nevainīgo, arī "labo" melu lietošanai var būt dažādi – kāds teiks, ka tie vienkārši bijuši maznozīmīgi konkrētajā situācijā, cits uzsver, ka negribējis sāpināt otru ar kādu, viņaprāt, nepatīkamu ziņu vai niansi. Arī noklusēšana tiek skaidrota līdzīgi, piemēram, izmantojot populāro teicienu "Tas, ko tu nezini, tevi nesāpina".
Ja arī tev kādreiz nācies saskarties ar šādām situācijām, zini, ka ilgtermiņā gan mazie meli, gan arī konkrētu lietu neizstāstīšana attiecībām kaitē. Agrāk vai vēlāk (un tā patiesi arī notiek) taisnība parasti tiek uzzināta, un tas var raisīt domas, ka meli no otra cilvēka puse ir izskanējuši jau pirms tam.
- Šajā rakstā atradīsi nevainīgus sieviešu melus, kurus vīriešu jau ir "atkoduši". Maliet ar humoru un mazliet pa īstam!
Mazie meli pāraug lielos
Izvairīšanās no neērtām situācijām daudziem var šķist vilinoša – nav problēmu, nav arī strīdu! Piemēram, kāpēc teikt, ka nedaudz aizsēdējies ar draugiem un mājās pārradies vēlāk, ja aizmigusī otrā pusīte to tāpat nepamanīs? Pirmajā brīdī var šķist, ka nekādas problēmas no tā neradīsies, taču ar laiku cilvēks šādu rīcību sāk pielietot arvien biežāk un nopietnākās situācijās, jo nejūt nepareizās rīcības sekas.
Ja viens no partneriem sāk melot par mazām, bet pēc tam jau lielākām lietām, attiecībās iezogas viena no nepatīkamajām un problemātiskākajām sajūta – neuzticība. Protams, viennozīmīgi nevar teikt, ka pilnībā visi uzreiz saprot, ka viņiem kaut kas tiek noklusēts vai pārstāstīts "uzlabotā" veidā, taču reizēm priekšnojauta liek par to domāt un, iespējams, arī pārbaudīt vārdu patiesumu.
Attiecībām, kuras nav balstītas uzticībā un atklātībā, tālāka nākotne var būt patiesi sarežģīta.