Lielākai daļai bērnu patīk dažādas spēles un rotaļas. Ar to palīdzību viņi var ne tikai izklaidēties, bet arī daudz ko iemācīties. Tās var palīdzēt arī ikdienišķas darbības, kas parasti sagādā nepatīkamus mirkļus gan bērniem, gan viņu vecākiem, padarīt daudz vienkāršākas. Ja ierosinājums doties gulēt vai sakārtot istabu tiek uztverts ar nepatiku un bļaušanu, pamēģini šīs nodarbes pārvērst patīkamās rotaļās. Spēlēšanās var noderēt pat tad, ja šķiet, ka mazo spītnieku nespēs savaldīt teju nekas.
Lai gan dažādas spēles var nākt par labu arī vecākiem bērniem, kā arī mammai, tētim, vecmāmiņai un vectētiņam, atceries, ka ne visas rotaļas ir uztveramas viennozīmīgi. Lieta, kas nereti izraisa diskusijas pedagogos un vecākos, ir ne tikai datorspēles, bet arī rotaļāšanās ar spēļu ieročiem.
Spēles kā brīnumlīdzeklis mazā spītnieka savaldīšanai
Viennozīmīgi - katram bērnam ir nepieciešama individuāla pieeja, tomēr pastāv kopīgi zelta likumi, kuri var palīdzēt izveidot kontaktu pat ar visnepaklausīgāko palaidni.
'Paspēlējies ar mani!' – spēles nogurušām mammām un viņu mazuļiem
Tu dienas beigās bezspēkā guli uz dīvāna, bet bērns pieprasa: "Paspēlējies ar mani!" Nu, piemēram, piektdienas vakarā, kad visa garā darba nedēļa pievarēta, bet tev enerģijas vairs vispār nav.
Vienkāršas spēles veiklības attīstībai pirmsskolas vecuma bērniem
Bērniem patiesībā daudz labāk patīk visādas aktivitātes, un viedierīces viņi visbiežāk izmanto tikai tādēļ, ka garlaikojas, ka nav cita piedāvājuma, tostarp citu bērnu kompānijas.
Trīs interesantas spēles, kas istabas kārtošanu bērnam padarīs par jautru nodarbi
Kārtība savā istabā nozīmē arī kārtību galvā, tā mēdz sacīt. Bet bērniem šī apziņa vēl nav izveidojusies, tādēļ bieži vien istabas kārtošana viņiem šķiet kā īsts sods – piespiedu darbs, ja vien viņi nezina aizraujošas uzkopšanas rotaļas.
Mazas viltības, kā nolikt gulēt mazuli rotaļājoties
Lielākajai daļai bērnu gulētiešana ir garlaicīga un viņi tai pretojas. Tāpēc iekļauj vakara rituālā dažas patīkamas rotaļas, kas bērnam palīdz vieglāk atbrīvoties no sasprindzinājuma un ātrāk iemigt.
Galda spēles jāspēlē visos vecumos. Nura par savu aizraušanos un centieniem mainīt studējošo ikdienu
Nura Sevenlera dzīvo Turcijā. Savu sapni – būt par skolotāju – viņa īstenoja pirms gandrīz 30 gadiem. Ikdienā pasniedzot angļu valodu un strādājot ar dažāda vecuma bērniem, viņa kopā ar vīru nolēma uzlabot izglītības sistēmu, ieviešot studējošo ikdienā prātā spēles, kas kā padarītu mācīšanas procesu jautrāku, tā arī uzlabotu mūsu nākotnes prasmes kopumā. Nura, kura, starp citu, šajā nedēļas nogalē viesojas arī Rīgā un piedalās pirmajā galda spēļu festivālā Baltijā "BaltiCon", uzskata, ka galda spēles nepieciešams spēlēt visu vecumu cilvēkiem.
Vai bērniem nepieciešamas rotaļlietas – ieroči: ekspertu viedoklis
Daudzi vecāki apzināti mēģina savus bērnus pasargāt no cietsirdīgās dzīves puses, kas saistīta ar ieročiem. Daļa no viņiem ir pārliecināti pacifisti. Viņi tic, ka pasauli tādā veidā padarīs labāku, ja bērnu rokās nenonāks rotaļu ieroči.
Bērns un videospēles: kādas pozitīvas prasmes un iemaņas tās var iemācīt
Kad vecāki izdzird no bērna vārdu "videospēle", reakcija parasti ir visnotaļ negatīva. Pat ja neļaujat savai atvasei ar šādu 21. gadsimta rotaļlietu aizrauties, tas neizslēdz iespēju, ka, aizejot pie drauga vai kaimiņa, šī virtuālā spēle netiks likta lietā. Izrādās, ka rūpīgi izvēlētas datorspēles var palīdzēt bērnam attīstīt dažādas prasmes, par kurām gribam tev pastāstīt.
Vai rotaļlietas ietekmē bērnu audzināšanu?
Ziemassvētki nepavisam nav vienīgie svētki gadā, kuru ietvaros vecāki saviem bērniem dāvina rotaļlietas. Tūktošiem "Salaveči" katru dienu steidzas uz veikaliem meklēt dāvanas savām atvasēm: Lego konstruktorus, Barbie lelles, transformerus vai bruņurupučus Ņindzjas. Tādējādi ir svarīgi pārdomāt, ko un kāpēc mēs pērkam, kā arī, kā tā vai cita rotaļlieta var ietekmēt bērnu.
Kā noteikt, ka bērnam ir datoratkarība?
Atkarība ir fiziska, psihiska un sociāla slimība, kuru raksturo nespēja kontrolēt lietošanas procesu, laiku, biežumu un daudzumu. To nevar kontrolēt ar gribasspēku un raksturu. Atkarībām raksturīgi, ka tās rada līdzatkarību ģimenē, darba vietā un jebkurā sociālā vidē.