Nesteidzies un neapdomīgi nepieņem zīmīgus lēmumus
Lai arī ir reizes, kad riskēšana atmaksājas, zīmīgus lēmumus tomēr nevajadzētu pieņemt pārsteidzīgi. Kad tev ir kaut kas jānolemj, labāk ideju izkristalizē, nevis visu neapdomīgi sasteidz.
Veidot nopietnākas attiecības, dzīvot kopā, precēties vai prātot par atvasēm – ja esi šo un daudzu līdzīgu lēmumu priekšā, noteikti nevajadzētu krist par sava ātrā temperamenta upuri. Šie visi lēmumi ir gana nopietni, lai tiem veltītu laiku. Turklāt ikvienā no situācijām, tu neesi viena – vienmēr būs vēl kāds iesaistītais, kuru tu vari savas neapdomības dēļ sāpināt. Pieņemot lēmumu, jāsaprot, kāds scenārijs būtu vislabākais tev, tavam partnerim un jūsu attiecībām. Turklāt abiem iesaistītajiem ir jābūt vienisprātis.
Protams, nav iespējams vienmēr visu paredzēt, tomēr atceries, ka visam ir savs laiks! Nav nepieciešamības skriet notikumiem pa priekšu. Ir jāļauj lietām pašām sakārtoties, jo bieži vien steidzināšana ne pie kā laba nenoved. Tiesa, arī ieslīdēšana otrā grāvī un nepieņemama vilcināšanās var kaitēt tavām un partnera attiecībām, taču, kā vienmēr, – visam ir jābūt līdzsvarā.
Esi godīga pret sevi un pret otru
Kad cilvēki iemīlas, nereti viņi pēkšņi pārvēršas par pilnīgi citiem ļaudīm. Pēkšņi pārvēršas viņu vērtību sistēma, mainās intereses un viedoklis par dažādām lietām. Lai arī ne vienmēr šādas pārmaiņas vērtējamas ar mīnusa zīmi, ir svarīgi, ka partneris vienkārši akli nepielāgojies otram, patiesībā tā nedomājot.
Ja tev ir cita pārliecība, esi atklāta pret sevi un arī pret partneri. Atklāj savas bažas, pārdomas un vēlmes. Liec partnerim saprast, kā tu patiesībā jūties. Ja viņš tevi mīl, viņš sapratīs un novērtēs to, kas svarīgs ir arī tev. Tikai esot godīgai, tu vari skaidri zināt, ka partneris mīl tevi tavas personības un būtības dēļ, ne tavu melu un pielāgošanās vadīts.
Vispirms – draugi
Lai arī nereti ļaudis nevēlas savu labo draudzību sagandēt, lai vienotos nopietnākā solījumā un virzītos tālāk, ir reizes, kad tomēr šis solis tiek sperts.
Bieži vien, kad divu cilvēku vidū uzšķiļas dzirkstele, mutuļojošajās emocijās ātri vien tiek aizmirsts par noturīgāku attiecību veidošanos, kā prioritāti izvirzot kaisli. Tomēr, lai arī vēlāk pamats būtu noturīgs, svarīgi, lai jūs savā ziņā būtu arī draugi. Ja iztrūkst šis draudzības faktors, jūs nevieno nekas cits, kā vien dzīvnieciska pievilkšanās.
Tie pāri, kuri var apgalvot, ka viņu partneris ir arī viņu draugs, ir izveidojuši ciešāku saiti, nostiprinot kā cieņu, tā arī zināšanas vienam par otru.
Mainīšanās otra dēļ
Citāds laika plānojums, intereses un hobiji. Apslāpētas tiek pat viskvēlākās aizraušanās. Protams, zināma pieslīpēšanās otram noteikti ir visai pašsaprotama, tomēr ir reizes, kad tiek pazaudēts pārāk daudz.
Sarunā ar "Viņa" psihoterapeite Kristīne Ašmane reiz stāstīja, ka patiesā mīlestībā neviens no partneriem neliks pilnībā mainīties otram un kļūt par to, kas viņš nav. Kad tu sāc dzīvot pēc kāda cita standartiem un būtības, kas ir pretrunā ar to, kas esi tu, tu burtiski salauz savu iekšējo mieru, līdzsvaru un harmoniju."Šādu partneri var raksturot kā ļoti uzstājīgu un kontrolējošu. Zem kontroles apakšā ir nedrošība un nepārliecinātība par sevi. Ja partneris nav nobriedis, citiem vārdiem sakot, nav pārliecināts par sevi, tad var veidoties šādas situācijas," piebilst Ašmane.
Uzmanības pievēršana sarkanajiem signāliem
Kad cilvēki mēdz viens otrā ieskatīties, viss pārējais šķiet otršķirīgs. Arī tad, ja kaut kas gluži nav tā, kā tam vajadzētu būt, mēs mēdzam pievērt acis, cenšoties ignorēt nepatīkamo faktu un iztēloties, ka tā patiesībā nav bijis. Slikta humora izjūta, lūkošanās uz citām sievietēm, kāda glāzīte par daudz ballītēs… Lai arī kāds var būt šis sarkanais signāls, kas varētu liecināt, ka patiesībā vajadzētu bēgt kā no uguns, nereti rozā brilles aizmiglojušas skatienu un mēs nesaredzam patieso cilvēka būtību.
Tomēr savai intuīcijai vajadzētu uzticēties. Ja saredzi kaut ko, kas tevi partnerī vai esošajā situācijā atbaida, necenties meklēt visam attaisnojumus. Tas tev nav jādara viņa vietā. Ja kaut kas šķiet greizi, nav vērts prātot, ka viņam gan jau ir labs iemesls savai rīcībai, tas vairs nekad neatkārtosies vai to var labot – uzticies sev un necenties pieņemt neprātīgo.