Bērna negatīvās emocijas un to skaidrojums kontekstā ar emocionālā intelekta līmeni
Foto: Shutterstock
Vecāki sapņo, lai bērns sevi realizētu, gūtu panākumus un kļūtu laimīgs. Vai tas dzīvē īstenosies, vistiešākajā veidā būs atkarīgs no bērna emocionālā intelekta. Un liktenim šajā gadījumā būs visai maza ietekme: atslēgas no šīs paradīzes guļ tavā kabatā.

Psiholoģe, bērna emocionālā intelekta attīstības eksperte Viktorija Šimanskaja portālam "Parents" stāsta, kādas negatīvās emocijas bērns var piedzīvot un kā tās pareizi interpretēt.

Lai tiktu skaidrībā, kas ir emocionālais intelekts, speciāliste aicina atcerēties savus klasesbiedrus. Starp viņiem bija teicamnieki un trijnieku karaļi. Vieni aizgāja mācīties uz arodskolu, citi uz universitāti. Bet kāds liktenis viņus piemeklējis šodien? Droši vien starp trijnieku karaļiem ir veiksmīgi karjeristi un pat novatori, bet starp teicamniekiem ir daudz parastu menedžeru. Taču visums tomēr ir taisnīgs, lai kā mums necenstos mācīt par to pretējo. Mēs dzīvojam tādā sabiedrībā, kur pēc nopelniem iegūst nevis tie, kuri vienkārši ir "barojušies" ar zināšanām, bet tie, kuri prot notvert izdevīgus brīžus. Būt savas jomas profesionālim – ar to vien nepietiek. Lai sasniegtu panākumus visplašākajā tā izpratnē, ir jāprot atrast sevi, izvēlēties mīļāko lietu un veiksmīgi pārdot savas idejas, bet, savukārt, lai tas notiktu, ir svarīgi pareizi kontaktēties ar apkārtējiem cilvēkiem, uzsver eksperte.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!