Kinētiskās smiltis jebkura vecuma bērnus spēj sajūsmināt. Ar tām ir interesanti spēlēties, lipināt, veidot vai vienkārši turēt rokas. Bieži vien šīs smiltis iegādājas mini smilšu kastēm mājās. Taču kinētiskās smiltis nav izmantojamas tikai izklaidei, tās patiesībā ir labs relaksēšanās līdzeklis, stresa un spriedzes noņēmējs.
Šīs smiltis ir arī viens no populārākajiem materiāliem mākslas terapijā, kuru, starp citu, var baudīt arī mājas apstākļos. Spēlēšanās ar smiltīm nomierina bērnus, samazina nervu sasprindzinājumu, palīdz koncentrēt uzmanību un attīsta smalko motoriku.
Kinētiskās smiltis vizuāli atgādina parastas smiltis, taču tās nesmērē rokas un var ieņemt jebkuru formu. Kinētiskās smiltis izgudrotas Zviedrijā un maksā pietiekami dārgi, tāpēc, lai darbotos ar tām mājās, vari arī pats pamēģināt uzmeistarot kinētiskās smiltis, turklāt no materiāliem, kas pieejami gandrīz visās mājās. Portāls "Ihhappymama" un "Goodhouse" piedāvā receptes kinētisko smilšu pagatavošanai mājās.
- Šajā rakstā uzzināsi grupu psihoterapeites, krīzes psiholoģes Irinas Dedeles skaidrojumu par to, ko var uzzināt smilšu terapijas laikā..
Recepte Nr.1
- 2 glāzes tīru smilšu (ļoti labas, tīras smiltis, biežāk atrodamas zooveikalos pie precēm šinšillām);
- 1 glāze kartupeļu cietes;
- 0,5 glāze ūdens.
- 4 glāzes smilšu (ļoti labas, tīras smiltis, biežāk atrodamas zooveikalos pie precēm šinšillām);
- 2 glāzes kartupeļu cietes;
- 1 glāze ūdens.
Vēl tev, protams, vajadzēs parocīgu trauku sastāvdaļu maisīšanai. Nav svarīgi, kādā secībā ko maisi, vai nu cieti ar ūdeni vai smiltis ar kartupeļu cieti, un tad pievienojot ūdeni, rezultāts nemainīsies. Galvenais, lai ūdens nebūtu pārāk daudz, citādāk smiltis būs šķidras. Bērniem patīk krāsainas smiltis, tādēļ ūdenim vari pievienot pārtikas krāsvielas. Kad visas sastāvdaļas sajauktas, tās jāuzliek plānā kārtā uz papīra lapas un jāļauj izžūt.
Recepte Nr.2
- 1 glāze sodas;
- 1 glāze kartupeļu cietes;
- Skūšanās putas.
Sajauc sodu ar kartupeļu cieti, un "uz aci" pievieno skūšanās putas – tik daudz, lai smiltis neizjuktu. Visu samaisi. Glabā smiltiņas slēgtos traukos.
Lai spēlētos ar smiltīm, tāpat būs nepieciešams lielāks trauks vai kastīte, kas kalpos kā sava veida smilšu kaste.