jaundzimušais zīdainis bērns
Foto: Shutterstock
Nav svarīgi, vai mazulītis piedzimis tavai māsai, draudzenei vai darba kolēģei, dodoties raudzībās, tev obligāti jāievēro daži noteikumi.

Sertificēta dūla no Lielbritānijas – Tīna Madelina stāsta par septiņiem svarīgiem noteikumiem, kas jāņem vērā, apciemojot jaundzimušo. Ieteikumus atspoguļo portāls "Ihappymama".

Nekādu skūpstu. Pirmkārt, neaizmirsti nomazgāt rokas, pirms doties mazulīša tuvumā. Otrkārt, lai cik mīlīgs tev nešķistu jaundzimušais, neskūpsti viņu un nenoliecies pārāk tuvu viņa sejiņai. Zīdaiņa mammai varētu nepatikt šāda tava rīcība, un šajā periodā mazais cilvēciņš var ātri "noķert" kādu infekciju.

Neaiztiec mazuli bez atļaujas. Protams, tev ļoti gribas mazo pačubināt. Tomēr uz savu galvu tev nevajadzētu mazo ņemt ārā no šūpulīša vai gultiņas. Šajā laikā zīdainis ļoti asi uztver jebkuras smaržas no tava apģērba. Ja vēlies mazo paauklēt, pavaicā atļauju vecākiem un tikai tad, ja viņiem nebūs iebildumu, varēsi zīdaini paturēt rokās.

Esi uzmanīgs ar citiem bērniem. Ja tu esi atnācis ciemos ar saviem bērniem, seko līdzi, lai viņi jaundzimušajam nenodarītu pāri – lai pārāk spēcīgi nesatvertu mazuļa rociņas. Un tāpat atceries, ka arī bērni var būt dažādu infekciju pārnēsātāji.

Nekādas pašdarbības. Protams, raudošu mazulīti tev tik ļoti gribētos nomierināt un pašūpot. Tomēr vecāki to spēs paveikt labāk par tevi, vai arī paši palūgs tev palīdzību, ja tas būs nepieciešams.

Neaizmirsti par laiku. Pie mazulīša labāk neuzkavēties ilgāk par stundu. Viņš vēl nav pieradis pie svešiem trokšņiem, un tava garā vizīte var viņu pārāk nogurdināt.

Tas ir dabiski. Bērns ir ne tikai prieks un laime. Viņš var gan apčurāties, gan atvemt ēdienu. Tādēļ, ja tev pašam nav pieredzes komunikācijā ar jaundzimušajiem, esi gatavs visam un nesāc raudāt, ja mazulis būs sabojājis tavu jauno apģērbu.

Nenokaitini zīdaiņa vecākus pa tālruni. Tava ciemošanās jaundzimušā mājās ir beigusies, bet tu jau paguvi noilgoties pēc mazuļa vecākiem un gribi viņiem piezvanīt? Nedari tā, nerausti jaunos vecākus. Šajā periodā jaunie vecāki ir koncentrējušies uz mazuli un viņi var arī uzreiz nereaģēt uz taviem zvaniem vai īsziņām. Bet tev, savukārt, vajadzētu to saprast un neapvainoties.

Lūk, zemāk atradīsi vēl trīs portāla "Cālis" arhīva rakstus par dāvanu izvēli, ejot raudzībās!

Mammītes izlepušas? Ko dāvināt un ko nedāvināt raudzībās

Foto: Shutterstock

Cik cilvēku, tik daudz viedokļu par to, ko būtu jādāvina, ejot raudzībās, un ko tomēr nevajadzētu vīkšķīt iesaiņojuma papīros vai kastēs. Šoreiz aplūkojām nevēlamo un vēlamo dāvanu sarakstu no pašu vecāku pieredzes, kura plaši atspoguļota "Cālis" forumā. Kurš gan vēl labāk zinās pateikt priekšā to, ko gribētu sagaidīt jaunie vecāki no ciemiņiem, kas nāk lūkoties uz mazo, nesen pasaulē ieradušos brīnumiņu.

Lasīt vairāk

Zēniem raudzību dāvanas izvēlēties grūtāk, liecina aptaujas dati

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Ejot raudzībās, puisīšiem izvēlēties dāvanu ir sarežģītāk nekā meitenītēm, tā uzskata 36% bērnu aksesuāru zīmola "Karla.lv" aptaujāto iedzīvotāju.

Lasīt vairāk

Ieteikumi raudzībniekiem

Foto: PantherMedia/Scanpix

Mazuļa ienākšana ģimenē ir viens no dzīves lielākajiem notikumiem jaunajiem vecākiem, sākotnēji ir pat sajūta, ka aiz laimes neatrodies virs zemes, bet lidinies kaut kur augstāk. Tas ir viens no augstākajiem laimes paveidiem – laime būt/kļūt par vecākiem. Un, loģiski, ka šajā brīdī gribas dalīties arī ar draugiem un kolēģiem, kuri drīz vien sāk taujāt, kad tad drīkst nākt raudzībās.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!