Svara pieaugums, slodze kakla zonai – sekas bērna organismam no ilgstošas ekrānierīču lietošanas
Foto: Shutterstock

Mūsdienās arvien vairāk bērnu savu brīvo laiku pavada, lietojot dažādas ekrānierīces, spēlējot spēlītes telefonā vai planšetdatorā vai skatoties multiplikācijas filmiņas portatīvajā datorā, bet, kāda ir šo ierīču ietekme uz bērna veselību un attīstību?

Latvijā veiktajā aptaujā noskaidrots, ka vecumā līdz trīs gadiem ekrānierīces lieto 73,1 procents bērnu. Ekrānierīču lietošanas ilgums aug līdz ar bērnu vecumu, un pusaudžu vecumā 18,6 procenti bērnu savā brīvajā laikā izmanto ekrānierīces vairāk nekā piecas stundas dienā.

Lai arī kvalitatīvi izstrādātu datorspēļu spēlēšana un animācijas filmu skatīšanās var veicināt bērna attīstību – paplašināt vārdu krājumu, izglītot par dažādiem notikumiem pasaulē, tomēr pārmērīga ekrānierīču lietošana var nodarīt kaitējumu bērna veselībai un turpmākai attīstībai, norāda Kristiāna Širova, Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes studiju programmas "Ergoterapija" studējošā, kura studiju procesā kopā ar kolēģēm ir izveidojusi informatīvus plakātus "Ekrānierīces – draugs vai ienaidnieks".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!