Konflikti un nesaskaņas ir neatņemama attiecību sastāvdaļa. To, šķiet, apzinās visi. Daudzi vecāki sevi ir pieķēruši, strīdoties bērnu klātbūtnē. Daži, ieraugot mazās austiņas, kas uzmanīgi ieklausās katrā vārdā, apmulst, bet citi turpina neskaņu risināšanu, neaizdomājoties, ko tas var nodarīt bērnam. Kuras tēmas bērna klātbūtnē apspriest nevajadzētu, kā tava atvase attiecīgajā vecumā uztver vecāku nesaskaņas, un kam jāpievērš uzmanība, ja strīds norisinās bērna klātbūtnē, skaidro portāls "Parents".
Vecāku strīdi, kas norisinās bērna klātbūtnē, mazo var iespaidot vairāk, nekā mums škiet. Psihologs un ģimenes attiecību eksperts Marks Kummings atgādina, ka bērni ir ļoti emocionāli, un jūtīgi uztver visu sev apkārt notiekošo. "Pat sešus mēnešus vecs mazulis spēj sajust jebkāda veida konfliktus, kas izveidojušies starp mammu un tēti," viņš atzīst. Pētījumi liecina, ka zīdaiņa asinsspiediens ceļas brīdī, kad viņš izdzird vecāku strīdu. Viņi, iespējams, nesaprot, par ko mamma ar tēti strīdas, taču sajūt konflikta esamību.
Vecāku savstarpējās attiecības un ikdienas strīdi būtiski ietekmē bērna labklājību. Brīdī, kad vecāki spēj labi sadzīvot, arī bērna drošības sajūta un pašpārliecība aug. "Turpretim mammas un tēta biežie strīdi jebkura vecuma bērnam var pazemināt pašpārliecību, palielināt bailes, stresu un, iespējams, pat izraisīt depresiju," stāsta psihologs Kummings.