Dalīties ar šausmu stāstiem – sliktākais, kā 'sagatavot' sievieti pirmajām dzemdībām
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pasaulslavenajai vecmātei un humānistei, Inai Mejai Gaskinai, pieder formulējums, ka dzemdībās sieviete piedzīvo nevis sāpes, bet intensīvas sajūtas, kas prasa visu viņas uzmanību un absolūtu koncentrēšanos. Tās nav sāpes, jo sāpes ir kaut kas slikts, no kā vajag izvairīties vai atbrīvoties, un parasti tās kalpo par signālu, ka ķermenī kaut kas nav kārtībā. Dzemdības nav slimība, tas ir transformācijas process, uzsver Agnese Guļāne, jogas skolotāja un trīs bērnu mamma. Viņa dalās viedoklī par to, kā gatavoties dzemdībām un tās sāpēm.

"Vārdi ir ļoti svarīgi, jo īpaši svarīgi tie ir sievietei, kura atrodas viegli ievainojamā dzīves situācijā. Vissliktākais, ko var nodarīt topošajai māmiņai, kas gatavojas savām pirmajām dzemdībām, ir "dalīties" ar šausmu stāstiem. Tas, patiešām, ir ļoti slikts darbs. Ja gribas dalīties ar negatīvu dzemdību pieredzi, to labāk darīt par maksu psihoterapeita kabinetā un pie viena izdarīt kaut ko labu savā labā.

Mēs gribam, lai jaunā māmiņa ir droša un ieinteresēta piedzīvot savas dzemdības un satikšanos ar savu bērniņu. Lai iegūtu drošības sajūtu, jābūt labi informētai par to, kas dzemdībās notiek. Mūsdienās iegūt informāciju var visdažādākajos veidos, atliek vien atrast sev piemērotāko. Var lasīt grāmatas latviski un svešvalodās, var skatīties filmas, iet uz dažādiem kursiem, māmiņskolām, jogas nodarbībām, hipnozes kursiem u.tml. Informētība dod ne vien drošības sajūtu, bet arī pārliecību, ka darīju visu, kas manos spēkos, lai sagatavotos. Informētība atbrīvo no bailēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!