Špikeris vecākiem par 'nē' un 'nedrīkst' lietošanu bērna audzināšanā
Foto: Shutterstock
Mūsdienu bērni ir daudz brīvāki, neatkarīgāki un drošāki savās izpausmēs, un nereti vecākiem tiek pārmests, ka viņu atvases atļaujas par daudz, ka tie esot pārmēru izlutināti un nezina robežas. Dažos gadījumos, protams, ir arī tā, bet šodienas bērnu audzināšanā tiek izmantotas arī pavisam citādākas metodes. Arī speciālisti atzīst – robežas ir vajadzīgas, tomēr ar mēru, ļaujot bērniem normāli attīstīties un iepazīt pasauli.

Vārdi "nē" un "nedrīkst" saistās ar aizliegumiem, tāpēc ir skaidrs, ka tie nepatīk nedz bērniem, nedz pieaugušajiem, tomēr tiem ir jābūt vecāku leksikā. Bet tā, lai nebūtu nedz par daudz, nedz par maz. Bērnam nevar aizliegt visu, tiesa, dažreiz tas vecākiem varētu būt visvienkāršākais – "Bļodu no virtuves skapīša ņemt – nedrīkst", "Kāpt kokā – nedrīkst", "Drēbes smērēt – nedrīkst", "Ak, tu vēlies lietū iet ārā? – Nē!" Tomēr ir gadījumi, kad stingram "nē" vai "nedrīkst" ir jāizskan ātri un precīzi!

"Cālis" arhīva rakstu krājumos ir gana daudz speciālistu padomu bērnu audzināšanas jautājumos, bet šoreiz palūkosim, kā pareizāk lietot vārdus "nē" un "nedrīkst".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!