Būt par vecākiem interneta laikmetā: kā sociālie tīkli ietekmē bērnu audzināšanu
Foto: Shutterstock

Bērnu audzināšana var izraisīt lielu spiedienu no apkārtējo puses, it īpaši tad, ja vēlies visiem parādīt, cik laimīgi esat. Daudzi mūsu draugi publicē prieka pilnas bildes ar bērniem, mājdzīvniekiem un mīļotajiem cilvēkiem, savā veidā lieloties par savu ģimeni un lielisko dzīvi. Bet vai tu kādreiz esi iedomājusies, kā sociālie tīkli un nemitīgā bilžu, video publicēšana ietekmē tavu bērnu audzināšanas stilu un pieeju? Kādu iespaidu uz bērniem atstāj vecāku aktivitātes sociālajos tīklos?

"Tāpat kā katru dienu, es skatījos savu draugu un paziņu "Facebook" ierakstus, kuros viņi lepni publicē bildes ar bērniem, suņiem un skaistiem dabas skatiem. Un pēkšņi – pašai sev par pārsteigumu – nejauši pamanīju foto, kas lika aizdomāties. Bildē bija redzams bērns, kas sēž uz spilgti sarkana podiņa. Attēlā varēja redzēt ne tikai podu un manas draudzenes atvasi, bet arī visu to, ko mazais podiņā ir paspējis "ietaisīt". Zem bildes bija apraksts: "Bērns pirmo reizi nokārtojās podiņā!" Kā vēlāk pamanīju, šo bildi bija redzējuši vairāki simti cilvēku, kas bija reaģējuši, gan spiežot "patīk", gan uzrakstot kādu sajūsmas pilnu komentāru. Protams, podiņa apmeklējums ģimenei ir liels notikums, taču vai tiešām tas ir jāpublicē sociālajos tīklos?" nesaprašanā portālam "Parent" stāsta kāda mamma.

Agrāk ģimenē tika cienīts Lasvegasas teiciens – kas notiek mājās, paliek mājās. Iepriekšējās paaudzes vecāki tika mācīti jebkurā dzīves situācijā plati smaidīt un parādīt, ka viss ir kārtībā, nedaloties sīkās detaļās par bērna vai ģimenes dzīvi. Robeža starp privāto un publisko bija daudz striktāka, un visi to ievēroja un cienīja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!