pāris strīdēties konflikts strīds
Foto: Shutterstock
Gan romantiskās, gan arī draudzīgās attiecībās cilvēki, diskutējot par dažādām tēmām, var nonākt pie robežas, kur viedokļi atšķiras. Tad no konflikta neizbēgt, taču strīdos gudrāks ir nevis tas, kurš skaļāk bļauj un uzspiež savu viedokli, bet gan tas, kurš spēj konstruktīvi izskaidrot domas, kā arī pēcāk "nogludināt" situāciju. Kā to izdarīt pēc iespējas veiksmīgāk – lasi turpmākajās rindās!

Atceries, kad sarunā tiek minēti skaidri fakti, kas balstīti loģiskos skaidrojumos, tiek izteikta nepatika situācijai kopumā, nevis konkrētajam cilvēkam. Piemēram, frāzes, kuras sākas ar vārdiem "man nepatīk" vai "šī ir ļoti slikta izvēle", vēsta, ka emocijas ņēmušas virsroku, šādā veidā meklējot nevis risinājumu, bet aizvainojot sarunā iesaistīto.

Strīda karstumā cilvēks pasaka daudz, arī to, ko pat reizēm negribētu, tāpēc ir jāmācās kontrolēt savas emocijas. Noteikti ir jābūt atklātam, jo cilvēki ļoti novērtē šo īpašību, bet ir atšķirība starp konstruktīvu sarunu vai emocionālu viedokļu apmaiņu, kurā netiek vērsta nekāda uzmanība problēmas būtībai un nepatikas īstajiem iemesliem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!