Patiesībā jaunie vecāki jāsūta uz izdzīvošanas skolu, nevis kā parasti kāzās visi saka – tas ir tik viegli, liegi un maigi, konferencē "Labi vecāki šodien" atzina attiecību konsultante un grāmatas "Becoming Us" autore Elija Teilore (Elly Taylor) no Austrālijas, kura pati savā ģimenē piedzīvojusi dažādas krīzes, un tieši tādēļ, lai analizētu, kādēļ tā notiek, viņa pievērsusies attiecību pētīšanai.
Elijai ir divi bērni, un viņa stāsta, cik abi ar vīru viens otrā bija iemīlējušies, bet, kļūstot par vecākiem, parādījušies konflikti, jo abi bija īgni un neizgulējušies. Jau pēc pirmā bērna piedzimšanas Elija pievērsās attiecību pētīšanai, secinot, ka viņi nav vienīgie, kuriem ir konflikti, ka patiesībā visiem vecākiem ir šādas problēmas. "Ja visi vecāki strīdas, kāpēc pirms tam neviens viņus nesagatavo?" tāds jautājums radies Elijai, un viņa ķērusies pie darba – pētījumu veikšanas un topošo un jauno vecāku izglītošanas. Pēc vairāku gadu darba Elija secinājusi, ka pastāv astoņi posmi vecāku lomas attīstībai, un par tiem viņa arī īsumā pastāstīja konferences dalībniekiem.
Turklāt Elija atzīmēja, ka šiem posmiem ir ciklisks raksturs, un tie atkārtojas pēc katra nākamā bērna piedzimšanas. Tāpat kā bērns piedzīvo attīstības pārmaiņas, piemēram, sākot skolas gaitas, tāpat arī katra mazuļa ienākšana ģimenē atstāj savu ietekmi. Un vēl viena interesants nianse – šie astoņi posmi atkārtojas arī tad, kad vecāki kļūst par vecvecākiem.