Ja kādreiz tika uzskatīts, ka grūtniecības laikā sievietes un gaidāmā mazuļa asinis nekad nesajaucas, aprobežojoties vien ar dažādu vielu apmaiņu, bet nesajaucoties, tad šobrīd ir zināms, ka topošā mamma un mazulis savstarpēji tomēr samainās ar dažām šūnām, un tas atstāj nospiedumus ne tikai ģenētiskā un bioloģiskā, bet, iespējams, arī emocionālā līmenī. Turklāt šūnu apmaiņa notiek arī to grūtniecību laikā, kuras dažādu iemeslu dēļ ir pārtrūkušas.
Fakts, ka tā notiek, ir pierādīts, konferencē "Labi vecāki šodien" apliecināja ģenētiķe Liene Korņejeva, un viņas lekcija patiesi aizrāva tajā sapulcējušos topošos un esošos vecākus. Speciāliste jau iesākot savu lekciju, pārsteidza daudzus.
"Liela daļa cilvēku domā, ka bērns rodas ieņemšanas brīdī, saņemot pusi ģenētiskā mantojuma no sievietes un otru pusi no vīrieša, taču patiesībā jau tad, kad viņa mamma un tētis aug savu mammu dzemdē, 6., 7. grūtniecības nedēļā sāk veidoties šūnas, kuras būs viņu bērnu sākums. Sanāk, ka savu bērnu pirmsākumu nēsājam līdzi visas savas dzīves gaitā. Lai izdzītu saknes, ir svarīgi sajust mūsu senčus, savas saknes ir jāapzina," uzsvēra Korņejeva.