Astoņi viegli realizējami ieteikumi, kā palīdzēt bērnam no rītiem pamosties
Foto: Shutterstock
Bērnu modināšana un likšana gulēt daudziem vecākiem var sagādāt pamatīgas galvassāpes. Ja vakaros bērns var uzrīkot kārtīgu jampadraci, jo miegs vēl nav nevienā acī, tad rītos gan bieži nākas dzirdēt frāzi: "Nē, es necelšos un nekur neiešu. Gribu vēl gulēt!" Turpmākajās rindās lasāmi ieteikumi, kā atvieglot rītus sev un arī bērnam, lai mošanās nebūtu sarežģītākā dienas daļa.

Jāpiebilst gan, ka mošanās no rītiem ir problēma ne tikai bērniem – arī pieaugušie reizēm pat vairākas reizes atliek modinātāju un cenšas gulēšanas laiku "pavilkt" kaut par piecām minūtēm ilgāku. Taču vecāki ir bērnu modinātājpulksteņi, tādēļ pirmajiem jābūt uz kājām un jācenšas rast veidus, kā vienu no pirmajiem rīta darbiņiem paveikt ātri un nesāpīgi.

Pirms ķeramies klāt konkrētiem veidiem, jāsaprot, ka ne vienmēr problēmas piecelties no rītiem saistītas ar slinkumu, vēstī "Motherly". Tādēļ svarīgi ir izprast savu bērnu, konstatēt, vai viņš ir pūce vai tomēr cīrulis (vairāk par miega paradumiem šādā skatījumā lasi šeit). Tāpat vecākiem jāizrēķina, vai bērns guļ pietiekami daudz stundu. Piemēram, bērniem vecumā no trīs līdz pieciem gadiem jāguļ 10 līdz 13 stundas dienā, ieskaitot gulēšanu pusdienlaikā, bet no sešiem līdz 12 gadiem – deviņas līdz 12 stundas dienā. Plašāk par miega trūkuma izraisītajām sekām bērniem uzzini šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!