pusaudzis, jauniete, saruna, dusmas
Foto: Shutterstock
Pusaudžu vecums nudien nav vienkāršs – ne bērniem, ne arī vecākiem. Varētu šķist, ka pusaudžu ierobežošana ir labs veids, kā likt viņiem klausīt pieaugšos, taču bieži vien rezultāts ir gluži pretējs. Viņi sadusmojas vēl vairāk, izkliedz dusmas uz vecākiem un ieslēdzas sevī. Vecākiem šķiet, ka bērni tā rīkojas speciāli, lai viņus sakaitinātu vēl vairāk, taču ne vienmēr tā ir taisnība. Turpmākajās rindās plašāk izklāsti vēl citi mīti, kas saistīti pusaudžu uzvedību.

Vai situācija, kad 14 gadus vecs bērns lielāko dienas daļu pavada, sērfojot internetā, runājot ar draugiem, bet katru vecāku jautājumu uztver kā iejaukšanos viņa privātajā dzīvē, šķiet pazīstama? Ar tādu saskaras ne viena ģimene vien. Gribas sevi mierināt ar domu, ka tas jau pusaudžu vecums vien ir. Pāries, izaugs no tā, un būs viss kārtībā, bet – kā rīkoties līdz tam?

"Time" raksta, ka šajā dzīves posmā pat vismazākās domstarpības starp bērniem un vecākiem pāraug milzu strīdos. Ja ģimenē aug vēl kāds jaunāks bērns, viņam uz to visu ir jānoskatās, un arī šis fakts uztrauc daudzus vecākus. Lai spētu saprast, kā rīkoties, svarīgi skaidrot viņu uzvedības patiesos iemeslus. Lūk, trīs mīti par pusaudžu uzvedību un situācijas uzlabošanu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!