ģimene, viedierīces, planšete, tālrunis
Foto: Shutterstock
Protams, no tehnoloģiju attīstības un arvien plašākas izplatības it visās dzīves jomās nevaram izvairīties – tās ienāk mūsu ikdienā, un uz palikšanu. Tomēr problēmas var rasties, ja ekrānierīces bērns sāk lietot pārāk agri vai kad ar jaunajām tehnoloģijām pavadītais ilgums strauji aug. Ja sāc – grūti apstāties. Katrs mirklis bērna attīstībā ir svarīgs! Pašregulāciju bērns mācās no mijiedarbības, tāpēc jārunā par emocijām, jāsniedz fiziskais kontakts.

Kā norāda "Centrs Dardedze" speciālisti, arī pieaugušie nereti "grēko"– bērni bieži saka, ka vecāki visu laiku "sēž" savās ierīcēs. Tādā veidā netiek veltīta nepastarpināta uzmanība, kas bieži rada attiecību problēmas, neveicina bērnu emociju un uzvedības pašregulācijas spēju attīstību. "Dardedze" speciālisti sagatavojuši savu skatījumu par to, kā un vai ekrānierīces var kļūt ne tikai par problēmu ģimenē, bet arīdzan palīgu.

Mums var šķist, kas tad tur slikts, paskatīties kaut ko internetā – ja saturs ir labs – nav taču nekā briesmīga! Taču tā nav taisnība – arī sirsnīgā multenītē impulsi pārāk uzbudina un kairina bērna nenobriedušo nervu sistēmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!