Iedvesmojoties no "Everyday Health" un "Elite Daily", piedāvājam iepazīties ar vairākiem jautājumiem par seksu, par kuriem cilvēki nelabprāt runā vai baidās vaicāt. Vai mans intīmais aromāts ir normāls, kur īsti atrodas G punkts, par ko apkārtējie laikam zina pilnīgi visu, un vai anālais sekss var izraisīt hemoroīdus ir tikai daži no tiem.
Tomēr atceries, ka ir jautājumi, kurus noteikti vajadzētu pārrunāt ar savu partneri, jo, piemēram, par jūsu seksuālajām robežām zināt tikai jūs un katrā gadījumā atbilde var atšķirties. Par jautājumiem, ko noteikti vajadzētu izrunāt ar savu partneri, lasi šajā rakstā.
Vai intīmais pīrsings uzlabo dzimumdzīves kvalitāti?
Lai arī varētu šķist, ka pīrsings pašā intīmākajā vietiņā palīdzēs uzlabot seksuālās dzīves kvalitāti un radīt īpaši labas sajūtas gan tev, gan partnerim, speciālisti tam varētu nepiekrist. Eksperti norāda, ka tas var radīt lielāku dažādu infekciju risku, jo dažādām baktērijām patīk mitrums. Turklāt cilvēki var ciest no papildu kairinājuma, apsārtuma un niezes pat tad, ja caurums izdurts ausīs vai degunā. Īpaši jutīgās ķermeņa daļās varētu būt vairāk problēmu, un tas var radīt lielāku diskomfortu.
Sacīt, ka pīrsīngs noteikti uzlabos seksuālās dzīves kvalitāti, nevar. Tomēr ir cilvēki, kam tas patiešām varētu patikt. Ja esi viens no viņiem, tad atceries, ka no iekaisumiem un infekcijām var izvairīties, rūpīgi ievērojot higiēnu. Mazāks infekciju risks ir arī cilvēkiem ar spēcīgu imunitāti. Ja pīrsings rada diskomfortu un ap to sāk veidoties iekaisums, izņem to. Lai cik ļoti tev gribētos šādu pikantu rotu, iekaisumi un infekcijas tavas seksuālās dzīves kvalitāti noteikti neuzlabos.
Kā rīkoties, ja manu intīmo daļu aromāts ir spēcīgs un nepatīkams?
Ļoti bieži cilvēki nepamatoti satraucas par savu dzimumorgānu aromātu. "Everyday Health" speciālisti skaidro, ka liela daļa sieviešu, kas ar savu aromātu nav apmierinātas, patiesībā nebūt nesmird. Protams, ja tu sajūti nepatīkamu smaku un tev tā traucē, vērsies pie ginekologa. Viņš pārbaudīs, vai tās cēlonis nav kāda infekcija. Ja būs, tiekot vaļā no slimības, arī aromāts mainīsies.
Tomēr, ja ar tavu veselību viss ir kārtībā un tev joprojām šķiet, ka aromāts nav patīkams, ievies izmaiņas savā ēdienkartē. Izvairies no ļoti asiem ēdieniem. Arī daudz ķiploku un sīpolu nepalīdzēs taviem dzimumorgāniem smaržot kā rožu dārzam (ja tomēr tie tā smaržo, vērsies pie ārsta, jo tā tiem noteikti nav jāsmaržo). Tāpat neizmanto īpašus mazgāšanas līdzekļus vai aerosolus, kas paredzēti aromāta novēršanai. Tie izjauc maksts dabisko baktēriju līdzsvaru un pastiprina dabīgo aromātu. Tāpat tie palielina infekciju risku vai arī var nomaskēt, bet ne ārstēt jau esošu infekciju.
Vai anālais sekss var izraisīt hemoroīdus?
Ja abi partneri izbauda anālo seksu, tas nesagādā sāpes un netrūkst lubrikanta, nodarbei nevajadzētu radīt nekādas veselības problēmas. Protams, ja tiek piekopts drošs sekss un abi partneri ir veseli. Ņemot vērā, ka anālais sekss ir vistraumatiskākais no šīs nodarbes veidiem, tā laikā pastāv visaugstākais dažādu infekciju risks. Anālais sekss noteikti nav nodarbe, kam nodoties ar partneri, par kura veselības stāvokli neesi pārliecināta.
Hemoroīdi rodas no pastiprināta spiediena ap anālo atveri. Sacīt, ka anālais sekss izraisa hemoroīdus, nevar. Šai kaitei parasti ir citi ierosinātāji. Viens no izplatītākajiem ir mazkustīgums un sēdošs dzīvesveids. Jau rakstījām, ka kustību trūkums un sēdēšana mīkstā sēdeklī veicina asinsrites palēnināšanos mazā iegurņa un taisnās zarnas vēnās, kā rezultātā sāk veidoties hemoroīdi. To rašanos sekmē arī stress, pārgurums, smagumu celšana, hroniski aizcietējumi, liekais svars, smēķēšana. Vairāk lasi šajā rakstā.
Kur tieši atrodas G punkts?
Šķiet, ka teju ikviens zina visu par un ap G punktu. Ikviens, izņemot tevi. Tāpēc ir grūti pavaicāt, kur tad īsti šis maģiskais un daudz apspriestais punkts atrodas un vai tas vispār eksistē. Jāteic, ka pat pētniekiem nav vienprātības šajā jautājumā. Ir eksperti, kas ir pārliecināti, ka tas neeksistē, bet tie, kas ir pārliecināti par tā esamību, strīdas par tā precīzu atrašanās vietu.
Ir pētnieki, kas uzskata, ka G punkts ir dziedzeru audi ap urīnizvadkanālu, kas atrodas makstī, apmēram piecu centimetru dziļumā. Citi uzskata, ka šis punkts atrodas dziļāk – vietā, kur savienojas vairāki nervi. Iespējams, ka šis punkts atrodas kaut kur pa vidu. Protams, ja tev šķiet, ka partneris perfekti zina tā atrašanās vietu, tad citu spriedelējumiem noteikti nav nekādas nozīmes.
Vai skaņas, kuru izcelsmi parasti saista gāzu palaišanu, ir normālas?
Jāteic gan, ka arī gāzu izdalīšanās mīlēšanās laikā nav nekas neparasts. Īpaši orgasma laikā. Sasniedzot orgasmu, muskuļi atslābinās, un var gadīties, ka pasprūk arī gāzītes. Turklāt sievietēm tas var būt izplatītāk, jo dzimumlocekļa kustības var kairināt anālo atveri cauri maksts sienai. Ja tas notiek regulāri, palīdzēt var bezrecepšu medikamenti, kas paredzēti tieši šīs problēmas risināšanai.