shutterstock_1062468002
Foto: Shutterstock
Mazi un nevainīgi – tā par it kā nenozīmīgu melošanu attiecībās saka daudzi. Vieni norāda, ka patiesības neteikšana tikai palīdz uzturēt attiecības un otrai pusītei īstenība nav nemaz jāzina, citi uzsvērs – šie meli ir par nenozīmīgām tēmām, tāpēc partneri īpaši neietekmē. Tomēr, kā ir patiesībā? Portāls "Bustle" norāda vairākas balto jeb nevainīgo melu frāzes, kuras ilgtermiņā tev atspēlēsies, iespējams, desmitkārtīgi.

Lai arī mazie meli šķiet lieliska izdevība patiesības noslēpšanai, kas var izraisīt ķēdes reakciju un novest, piemēram, līdz strīdiem, tie tāpat skaitās kā meli. Nav nozīmes, vai nesaki taisnību par to, ka dažreiz sazvanies ar bijušo vai esi uzsākusi slepenu dēku – melošana var sākt traucēt tavām attiecībām, norāda "Bustle" pieaicinātie eksperti. Turklāt arī pavisam maza maldināšana var ievārīt vēl lielāku attiecību putru, kas var novest pat pie šķiršanās.

"Viss ir kārtībā"

"Viss ir kārtībā" vai "Es jūtos normāli" – ir ierastas frāzes pāru starpā, taču, ja, tās veltot otrai pusītei, tu melo, pārdomā nevainīgo maldināšanu. Nereti tas liecina, ka nevēlies uzsākt strīdu vai esi nogurusi no attiecību problēmām, tāpēc tās ar melu palīdzību "pastum maliņā" jeb atsakies no jautājumu risināšanas. Vēl viens iemesls var būt iepriekšējā pieredze, kas nav novedusi ne pie kā laba, tāpēc izvēlies vieglāko risinājumu – nevainīgus melus.

Turklāt, ja vairākas reizes ar šo frāzi tiksi sveikā cauri, tas nenozīmē, ka attiecību pamata problēmas izzudīs. Arī otra pusīte drīz jutīs tavu attieksmi vai pamanīs atrunāšanos ar frāzi. Kādā brīdī jums abiem mērs būs pilns, jo nomācošās vai pretrunīgās situācijas nebūs risinātas. Tā vietā koncentrējies un rezultātu vēl pirms milzīgā strīda – izrunājies ar partneri, norādi problēmas būtību, atklāj savas emocijas un rūpes, ja tādas ir.

'Viņš ir tikai draugs' un 'Ar manu finansiālo situāciju viss ir kārtībā'

Foto: Shutterstock

Simpātiju parādīšanās pret citu cilvēku ir normāla parādība, it īpaši, ja esi jaunu attiecību sākumā un vēl neesat īsti nodefinējuši, ka attiecības ir slēgtas. Nereti instinktīvi cilvēki izvēlas slēpt faktu par simpātijām, lai kādā veidā neietekmētu šī brīža savienību, taču attiecības bez godīguma un atklātības nevar pastāvēt. Turklāt tev ir jāizlemj, kādas attiecības vēlies un ko tu vispār domā par radušos situāciju, lai to pēc iespējas ātrāk arī atrisinātu.

Savukārt melošana par finansiālo situāciju ilgtermiņā attiecības tikai sabojās un radīs papildu problēmas, taču šīs situācijas īpaši aktuālas kļūst ilgtermiņa savienībās, kurās jau norit kopīgas nākotnes plānošana. Ja partnerim nestāsti patiesību par saviem parādiem, izšķērdīgo dzīvesveidu un naudas problēmām, tu automātiski iesaisti otru pusīti un viņa naudas līdzekļus. Turklāt, ja regulāri melo par šo tēmu, padomā, vai tādā veidā necenties apiet problēmas risinājumu, kas nereti var būt nepatīkams.

Saprotams, ka naudas līdzekļu un to tērēšanas tēma nav patīkams sarunas process, it īpaši, ja tevi nomoka parādi. Tomēr centies atklāt patiesību un visus sarežģījumus, kas tevi uztrauc. Otra pusīte noteikti novērtēs tavu atklātību un centienus, vēlāk cenšoties tev palīdzēt no likstām izkļūt. Turklāt atklātība un godīgums vienmēr nes līdzi sapratni, kas var rezultēties ar jūsu attiecību uzlabošanos.

'Neesmu kontaktējusies ar bijušo' un 'Tas bija lieliski'

Foto: Shutterstock

Melošana par bijušajiem partneriem vienmēr novedīs pie mazākiem vai lielākiem attiecību sarežģījumiem. Pat ja šķiet, ka otra pusīte neiebilst pret tavām sarakstēm vai regulāras sazvanīšanās, attiecībām ieejot nopietnākā gultnē, tas var liecināt par nenopietnu attieksmi no tavas puses. Turklāt, ja slēpsi patiesību, partneris var uzskatīt, ka tev ir pietiekami liels iemesls, lai viņu maldinātu.

Lai arī cik lielā mērā tu vēlētos noslēpt komunikāciju ar bijušo un, iespējams, tā ir bijusi patiesi nevainīga, atklāj situāciju savam partnerim. Tas var būt sarežģīti būt godīgai un arī otra pusīte to var uzskatīt par sava veida krāpšanu, taču sapratne neradīsies no melošanas, bet gan patiesības atklāšanas.

Nav viegli atklāt partnerim, ka neesi apmierināta ar jūsu dzimumdzīvi, tāpēc tu nereti viņam stāsti mazos un nevainīgos melus – "Tas bija lieliski". Ja vēl arī tēlo kulminācijas brīdi un neatklāj patiesību par savām sajūtām, tev var rasties spēcīga pretreakcija un nepatika pret tuvību kā tādu. Nav vērts melot, jo tā tavas vajadzības nekad nepiepildīsies. Tā vietā mierīgā sarunā atklāj patiesību vai norādi uz problēmām jūsu dzimumdzīvē, cenšoties neaizskart otru pusīti. Vienmēr paturi prātā, ka gan tu, gan partneris esat pelnījuši pilntiesīgu intīmo tuvību un par to nav jākaunas.

'Man sāp galva' un 'Esmu īstena fane…'

Foto: Shutterstock

Melošana par galvassāpēm ir izplatīts veids, kā atrunāties ne tikai no intīmās tuvības, bet arī sarunām vai komunikācijas ar partneri. Iedomājies, kas notiktu ar jūsu attiecībām, ja dzimumdzīvē vai problēmu risināšana vienmēr tiktu atlikta uz citu brīdi, pateicoties tavām atrunām? Visticamāk, attiecības ilgi neizturētu. Tāpēc šo frāzi lieto tikai tad, ja tev arī patiesi ir galvassāpes vai migrēna.

Nereti attiecību pašā sākumā cilvēki mēdz izmantot nevainīgos melus un tuvināties ar to palīdzību potenciālajai otrajai pusītei, piemēram, norādot, ka tev arī patīk teātris un opera, taču patiesībā labāk priekšroku dod kluba apmeklējumam. Nav svarīgi kādu interesi vai hobiju izvēlies, bet tas var atspēlēties tuvā nākotnē, kad, piemēram, pieņemat lēmumu uzsākt kopdzīvi.

Saprotams, ka šiem mazajiem meliem ir pozitīvs mērķis – pievērst partnera uzmanību un kopīgi par to tērzēt, taču labāka izvēle vienmēr būs teikt taisnību. Tu vienmēr vari viņu iztaujāt un interesēties, piemēram, par slēpošanu, pat ja tevi tā neuzrunā. Problēma nav tajā, ka jums trūkst kopīgu interešu, bet gan tajā, ka nespējat dabiski komunicēt par atšķirīgām tēmām.

Mazi un nevainīgi meli var šķist mazsvarīgi, taču tie var pārvērsties daudz lielākās attiecību problēmās. Būt atklātai un godīgai vienmēr ir labākā doma, pat ja situācijas šķiet neatrisināmas un pārlieku sarežģītas. Turklāt problēmu risināšana ne vienmēr būs viegla – komunikācijā var iezagties apvainojumi un strīdi. Tomēr centies uz attiecībām lūkoties ar ilgtermiņa perspektīvu, tāpēc nevainīgos melus neiekļauj ikdienas komunikācijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!